Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy wykonają wyrok na Grecji? Blokują pomoc

0
Podziel się:

Berlin domaga się oceny międzynarodowych ekspertów w sprawie realizacji obecnego programu ratunkowego.

Niemcy wykonają wyrok na Grecji? Blokują pomoc
(ec.europa.eu)

Niemcy zdecydują w sprawie ewentualnej dalszej pomocy finansowej dla Grecji dopiero po zapoznaniu się z oceną międzynarodowych ekspertów w sprawie realizacji obecnego programu ratunkowego - powiedziała niemiecka kanclerz Angela Merkel.

_ - Potrzebuję analizy Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego. Dopóki nie będę jej mieć, nie mogę powiedzieć, co należy zrobić. Wszystko inne nie jest dobre ani dla Grecji ani dla Europy _ - powiedziała Merkel na spotkaniu z zagraniczną prasą w Berlinie. _ Nie sądzę, że uczynimy Grecji przysługę, jeśli będziemy spekulować - dodała. _

_ - Merkel przypomniała, że przez miniony rok Grecja przeprowadziła ważne reformy. Wiemy, że to nie jest łatwa droga, ale na koniec Grecja będzie silniejsza, niż była wcześniej _- powiedziała.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t138922.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;goni;resztkami;sil;potrzebuje;gotowki,39,0,825639.html) Grecja goni resztkami sił, potrzebuje gotówki
W czerwcu misja MFW, KE i EBC ma przedstawić ocenę, czy Grecja spełniła warunki, stanowiące podstawę do wypłaty kolejnej transzy wsparcia z uzgodnionego przed rokiem programu pomocy finansowej na kwotę 110 mld euro.

Nie milkną jednak spekulacje, że zmagająca się z kryzysem budżetowym Grecja może potrzebować nowego zastrzyku finansowego. Mimo pakietu pomocowego Grecy nie zdołali podreperować swojej podupadłej gospodarki ani obniżyć deficytu budżetowego, czego wymagały warunki, na jakich udzielono Atenom kredytu.

W zeszły piątek niemiecki _ Spiegel _ informował nawet, że możliwe jest wystąpienie Grecji z europejskiej unii walutowej, a wkrótce potem decyzja o restrukturyzacji greckiego zadłużenia. Ateny natychmiast, jeszcze tego samego dnia, zdementowały te doniesienia. Ministrowie finansów strefy euro, którzy spotkali się w piątek w Luxemburgu, wykluczyli zaś możliwość restrukturyzacji długów Grecji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/musza;zaoszczedzic;2;3;mld;euro;za;pomoc,124,0,823932.html) Muszą zaoszczędzić 2,3 mld euro. Za pomoc O tyle pogrążona w kryzysie Portugalia, będzie musiała ograniczyć wydatki budżetu. To warunek Brukseli i MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;restrukturyzacji;dlugow;grecji,83,0,824915.html) Nie będzie restrukturyzacji długów Grecji Wcześniej niemiecki _ Der Spiegel _ informował, że Grecja zamierza wystąpić z europejskiej unii walutowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/grecja;rozwaza;wystapienie;ze;strefy;euro,0,0,824832.html) Grecja rozważa wystąpienie ze strefy euro Taka informacja pojawiła się w internetowym wydaniu niemieckiego tygodnika _ Der Spiegel _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)