Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
31.07.2013 08:23

Nieoczekiwanie, złe dane z Niemiec. Odbiją się na Polsce?

Niemcy coraz mniej kupują. Sprzedaż detaliczna u naszego głównego partnera gospodarczego mocno spadła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andresr/Dreamstime)

Sprzedaż detaliczna w Niemczech w czerwcu 2013 r. nieoczekiwanie spadła o 1,5 proc. w ujęciu miesięcznym, po wzroście miesiąc wcześniej o 0,7 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden.

Analitycy spodziewali się tymczasem wzrostu sprzedaży o 0,2 proc. mdm.

W ujęciu rdr dane o sprzedaży okazały się również gorsze od prognoz: sprzedaż detaliczna spadła w VI o 2,8 proc., po wzroście poprzednio o 0,8 proc., po korekcie - podali statystycy.

Tu oczekiwano wzrostu wskaźnika rdr o 0,5 proc. Kondycja niemieckiej gospodarki jest bardzo ważna dla Polski. Choć niemiecki import naszych towarów ostatnio spadł, to jednak wciąż jest jedna czwarta wartości tego co sprzedajemy za granicami kraju.

Jak podał GUS, udział Niemiec, jako odbiorcy polskich towarów, spadł po maju do 25,2 proc. ogółem z 25,7 proc. po maju 2012 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Koalicja przeciwko parytetom w koncernach Niemcy zbudowały koalicję państw pozwalającą na zablokowanie inicjatywy Komisji Europejskiej w sprawie wprowadzenia 40-proc. kwoty dla kobiet w radach nadzorczych spółek.
Elektroniczny gigant zwalnia swojego szefa Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Rada nadzorcza omówi _ przedterminowe odejście prezesa i dyrektora generalnego _.
Niemcy nie dążą do "niemieckiej Europy" Schaeuble uznał za bezsensowny zarzut, jakoby jego kraj domagał się od innych narodów w Europie, by naśladowały Niemcy.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz