Jak informował money.pl, w Stawigudzie niedaleko Olsztyna powstanie 4-gwiazdkowy hotel i kompleks domków. W inwestycję zaangażowana jest Archidiecezja Warmińska, z którą firma BBI Development podpisała umowę.

Projekt ma powstać na dwóch działkach o łącznej powierzchni ok. 16,5 hektarów - ma je wnieść do inwestycji Archidiecezja Warmińska.  Jego koszt jest wstępnie szacowany na 300 mln zł. Udział w zysku Archidiecezji wyniesie 51 proc., zaś spółki zależnej BBI Development - 49 - proc.

Kompleks będzie otwarty, więc nieruchomość w na wpół kościelnym projekcie kupić będzie mógł każdy.

To niejedyna taka inwestycja duchownych.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Le
2018-06-20 07:07
Najwyższy czas przejąć majątki kościelne jak to zrobiła cała Europa, do modlenia na pewno nie są im potrzebne, a są własnością społeczeństwa a nie wybranych złodziei.
Pk3
2018-06-09 10:02
polski papież wprowadził świat w trzecie milenium niewoli chrześcijańskiej. Polski papież zafundował Polsce przedłużenie niewoli dłuższej, cięższej i okrutniejszej od komunizmu, wypełnionej hipokryzją i zbrodniami, perfidią o
jakiej komunistom nawet się nie śniło. Innymi słowy mówiąc, to Polacy zgotowali sobie ten rząd. Ani Europa ani świat nie są odpowiedzialni za to, że jesteśmy wasalami Watykanu, że płacimy im haracz i pozwalamy się oszukiwać. Polak ugruntował obecność watykańskiego zaborcy na ziemiach polskich. Nikt nie uwolni Polaków z rąk Polaków. Musimy to zrobić sami. Powtarzam po raz setny to, że bez wolności duchowej nie ma żadnej wolności.

Jestem wstrząśnięty postawą Polaków, którzy biorą łapówkę od rządu. Jestem wstrząśnięty postawą narodu, który pozwala się tak poniżać. Jestem wstrząśnięty postawą polskich inteligentów, którzy posyłając dzieci na lekcje religii i do komunii mówią, że robią to po to, by ich dzieci w przyszłości miały wybór. Dziecko, które jest ochrzczone i chodzi na religię jest od urodzenia indoktrynowane i pozbawione wyboru. Nawet jeśli niektórzy tzw. święci katoliccy doznali ekstatycznych uniesień i wizji, kościół to i tak wykorzystał dla własnej chwały. Utrwalając kłamstwa na temat umartwiania się i pokory wzmacniał swój reżim i odciągał ludzi od prawdy. Bo a nuż znaleźli by w tych doświadczeniach wskazówki i dowiedzieli się, że ekstazy np. Jana od Krzyża i Teresy z Avila miały silne podłoże erotyczne, że energia seksualna stoi za każdym objawieniem, że Katarzyna ze Sienny była blisko stosu za krytykę Watykanu ,,tu cuchnie grzechem", że św. Franciszek był pogardzony przez papieża i jeszcze za życia ujrzał śmierć wszystkiego co zbudował gdy go ubierali i rozbierali aby zgromadzić relikwie. I to samo było z ojcem Pio. Przykłady można mnożyć bez końca, bo chciwość kościoła nigdy się nie zmienia.
Jestem wstrząśnięty zakłamaniem i beztroską naszego społeczeństwa, które przyjmuje drugie tysiąclecie watykańskiego zaboru tak zwyczajnie, jakby kk nie miał za sobą pasma zbrodni, fałszerstw, złodziejstwa, pedofilii i bezkarności. Kościół ewidentnie troszczy się o własne zadośćuczynienie za śmierć Chrystusa za którą ma mu płacić w nieskończoność cały świat. Myślę, że już najwyższy czas traktować kk tak, jak kościół traktował nas przez ostatnie tysiąc lat w Polsce.
Global Map Polska
2018-06-09 08:14
Najwięcej zła wyrządził niejaki Karol z Wadowic ugodził was krucyfixem w samo serce!
Pokaż wszystkie komentarze (208)