Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu i poseł PO: Ale tam chodzi tylko o drobne poprawki, to nie jest nic istotnego. A wzięło się z pośpiechu, na tym polegał problem. Bo wszystko było konsultowane z prawnikami i zdaniem części z nich zapisy są konstytucyjne. Wymagane poprawki są bardzo drobne i myślę, że to się wszystko szybko da usunąć.

Ale przez takie_ drobiazgi _ powstanie komisji może się opóźniać.

Owszem, z komisją może być trudno, ale nie z tego powodu. Bo to są tylko projekty, czyli coś innego niż spór merytoryczny, który towarzyszy powstawaniu komisji. To jest też polityczny spór o to, jaki ma być zakres prac komisji i co tak naprawdę ta komisja ma robić. I on musi być rozstrzygnięty w trybie głosowania, bo nie da się inaczej.

**

Żelichowski: W sprawie hazardu nie poprzemy PO w ciemno Partie różni też stanowisko przewodniczącego. Platforma jest w stanie jeszcze tu ustąpić?**

Uważam, że jeśli PSL nie był stanowiskiem zainteresowany, to o innych ewentualnościach nie ma co mówić. Bo klub PiS powiedział jednoznacznie, że sprawa jest rozstrzygnięta, że Platforma jest winna, określił też kto jest przestępcą i będzie chciał wyłącznie tę tezę udowodnić.

Może i można nam zarzucić jakieś robienie błędów, ale na pewno nie można nam zarzucić takiej politycznej naiwności, żebyśmy sami sobie założyli pętlę na szyję i wykopali stołek spod nóg. A tego od nas żąda PiS. Politycy tej partii nawet nie ukrywają, że nie chodzi o nic więcej, tylko użycie komisji do walki politycznej.

Jest jeszcze SLD.

Lewica jest tutaj łagodniejsza, ale niestety niewiele, właściwie powtarza wiele w tej sprawie i współpracuje z PiS. Lewica mówi trochę bardziej cywilizowanym językiem, bo Lewica w ogóle stoi na trochę wyższym poziomie intelektualnym i politycznym niż PiS. W klubie PiS poziom w ogóle jest bardzo nisko, to jest właściwie nieco podrasowana Samoobrona, a Lewica jest o stopień wyżej. Ale politycznie w tej sprawie akurat wiele się nie różnią.

Dlatego nie można się zgodzić na oddanie stanowiska przewodniczącego komisji Lewicy. Uważam, że Platforma nie powinna z niego rezygnować.

Nie warto ustąpić? Lepiej się tłumaczyć, dlaczego będziecie sędziami we własnej sprawie?

Zarzuty PiS mnie mało obchodzą. Jestem do nich przyzwyczajony, są na ogół kłamliwe, większości nierzetelne.

Pan nie widzi tu sprzeczności interesów?

W tym sensie każdy poseł byłby sędzią we własnej sprawie. A takie rozumowanie oznacza, że właściwie każdy poseł musiałby sam siebie wyłączyć.

A Pan osobiście wierzy w powodzenie prac tej komisji?

Do tej pory prace większości komisji faktycznie kończyły się niepowodzeniami. No ale skoro taką decyzję podjęto, to już nie ma teraz co się spierać. Na pewno na obradach będą awantury, chociaż ich rozmiarów i kierunków dzisiaj jeszcze nie można przewidzieć.

Może potrafi Pan przewidzieć ile czasu będzie potrzebowała komisja?

Szacowałbym pół roku.

Raporty Money.pl
*Ogromne przekręty na jednorękich bandytach! * Przepisy zabraniają otwierania małych salonów gier hazardowych. Mimo to liczba automatów wzrosła aż czterokrotnie przez ostatnich pięć lat. Jak to możliwe? Money.pl sprawdził, że obejście surowych przepisów jest dziecinnie proste.
*Korupcja w Polsce prawie największa w Unii * W Polsce )nikt nie szacuje skali korupcji. Ani jeden urząd nie ma wyliczeń, z których wynikałoby na jaką kwotę opiewają tego typu zjawiska. Na całym świecie to koszt około 300 mld dolarów.
Tagi: komisja hazardowa, stefan niesiołowski, sejm, po, PiS, psl, lewica, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz