Notowania

Niesiołowski: Okres ochronny dla PiS się skończył

Kaczyński nie przeżywa bólu. Inaczej poszedłby na Powązki albo na Wawel.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: Koniec żałoby i koniec skrupułów. Odpowiedzialny za kampanię Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski mówi, że po roku od katastrofy pod Smoleńskiem czas skończyć z polityką, w której brakuje reakcji na prowokację PiS. A więc wojna? *

*Stefan Niesiołowski, poseł PO, wicemarszałek Sejmu: *Radosław Sikorski powiedział rzecz oczywistą. Nie możemy dłużej traktować Prawa i Sprawiedliwości jakoś szczególnie, bo oni ciągle robią awantury. Okres ochronny się skończył.

Zresztą ja od dawna to mówię - od pierwszego dnia PiS wykorzystuje katastrofę smoleńską do walki politycznej. Ostatnio to się bardzo nasiliło. Cieszę się, że kolega Sikorski tak wyraźnie to powiedział.

*A kampania wyborcza PO będzie opierać się na katastrofie smoleńskiej? *

Nie ma żadnego powodu, żeby się opierała. Zresztą nigdy nie wykorzystywaliśmy katastrofy do polityki. My po prostu będziemy stanowczo odpowiadać.

Do tej pory, także część polityków Platformy mówiła: _ wdowy miały dobre intencje _. W tych działaniach przeciwko nam, w wykorzystywaniu smoleńskiej tragedii dopatrywano się elementów łagodzących. Teraz myślę, że takich polityków w PO nie będzie już wielu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pomysly;sikorskiego;dadza;po;zwyciestwo,244,0,804340.html) Pomysły Sikorskiego dadzą PO zwycięstwo?

Nie będziemy się koncentrować na Smoleńsku. Będziemy odpowiadać tylko na kłamliwe i szkodliwe dla Polski słowa. Twierdzenie, że na czele władz Polski stoi morderca i zdrajca, są szkodliwe dla kraju.

*To teraz ma Pan szanse odpowiedzieć. Adam Hofman sugerował w Radiu ZET, że tym który _ zdradził o świcie _ jest premier Tusk, bo to rząd przygotował wylot prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia. *

Niech sobie mówi. Podła insynuacja, ale to nic nowego. To są wszystko brednie, te same od mniej więcej roku. Porównania tylko się zmieniają. Jeżeli jednak chodzi o intencje, to one są od roku takie same.

_ Propagandziści _ PiS pracują i wymyślają. Nie widzę specjalnego powodu, żeby się tym przejmować. Jestem przeciwny jakiejkolwiek delegalizacji PiS, można co prawda oddać ich do sądu czy do prokuratury. Tyle, że PiS miałby wtedy tylko zaszczyt i ucieszyłby się chyba, bo mógłby mówić o jakichś represjach.

Nie ma sensu komentować słów Kaczyńskiego, Błaszczaka czy tych fanatyków spod pałacu. Ja nie dostrzegam niczego nowego poza zaostrzeniem walki i agresji w wykonaniu PiS.

Z ust ludzi Platformy też padają ostre słowa. Sławomir Nowak, do niedawna czołowy poseł PO, powiedział: _ *10 kwietnia, patrząc na prezesa PiS, nie widziałem osoby pogrążonej w bólu po stracie brata bliźniaka, widziałem rozpalonego, napalonego na władzę faceta. * _

Powiedział absolutną prawdę i to tak oczywistą jak to że, po poniedziałku przychodzi wtorek._ _Kaczyński nie ma żadnego bólu. Gdyby przeżywał ból, poszedłby na Powązki albo na Wawel. A on nie poszedł na żadne groby, tylko pod Pałac Prezydencki. Tam podburza ludzi i wrzeszczy na Komorowskiego, z którym przegrał wybory.

Z tego, co powiedział minister Nowak nie wynika jednak wcale, że będziemy się zajmować tą katastrofą i że to będzie nasz centralny punkt. Nie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t95531.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;bedziemy;czcic;poki;zyjemy,132,0,803972.html) Kaczyński: Będziemy czcić, póki żyjemy
*To o czym będziecie mówili? *

O tym, ile zrobiliśmy dla Polski. Co jeszcze chcemy zrobić, pokażemy jak ważny, dobry dla Polski to był rok. Będziemy mówić, że obóz polityczny który za tym rządem stoi, chroni kraj przed zimną wojną domową, przed podpalaniem Polski, co zdarzyło się już wiele razy a 10 kwietnia, w pierwszą rocznicę, na Krakowskim Przedmieściu było to bardzo wyraźnie widać.

Będziemy natomiast opędzać się od Smoleńska. Jeżeli PiS nie będzie tą kartą grał, to my na pewno pierwsi po nią nie sięgniemy.

*Wspomniał pan o demonstracjach rocznicowych przed pałacem, Radosław Sikorski stwierdził, że po tym jakPiS przekroczyło kolejne granice, czas już skończyć z polityka miłości i zrozumienia. Prezes PiS jednak niczego nadzwyczajnego nie zauważa, powiedział: _ 10 kwietnia nic się nie stało _. *

Kaczyński kłamie. Czy gdyby Kaczyńskiego namalowali ze swastyką, z sierpem i młotem, krzyczeli pod jego domem: _ Wyjdź szczurze! _ _ Z __ drajco! _ _ Morderco! - _ to dalej twierdziłby że się nic nie stało? On jest niepoczytalny.

**

**

*Politycy PiS też zauważyli słowa Sikorskiego o zaostrzeniu taktyki przedwyborczej. Mariusz Błaszczak skomentował, że oznacza to _ dorzynanie watahy _ i dodaje, że ostre słowa PO już raz skończyły się tragicznie w Łodzi, kiedy zamordowano jednego z pracowników biura PiS. *

Czy ja mam na bredzenie Błaszczaka odpowiadać?! On mówi, że jest jakiś związek między tym co powiedział teraz Sikorski, a tym że jakiś psychopata zabił niewinnego człowieka w Łodzi?

Nie ma sensu w ogóle odpowiadać na te brednie. To są majaczenia człowieka chorego z nienawiści. Błaszczak to dyspozycyjny funkcjonariusz, który o jeden milimetr nie odchyli się od tego, co każe mówić Kaczyński.

Faktem jest, że PiS przez rok wykorzystuje katastrofę smoleńską i że10 kwietnia mieliśmy do czynienia z chamstwem i chuligaństwem politycznym. Było obrażanie premiera i prezydenta przez liderów PiS. Na takie chamstwo będziemy reagować. W każdym razie ja będę reagował.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t75561.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/blaszczak;rzad;sobie;nie;radzi;trzeba;pytac;o;katastrofe,111,0,643951.html) Błaszczak: Rząd sobie nie radzi, trzeba pytać o katastrofę
Czyli będzie akcja - reakcja?

Nie sądzę, by na każde tego typu wypowiedzi czy zachowanie była od razu reakcja PO. Co jakiś czas będzie. Pod pałacem 10 kwietnia coś pękło, jakaś granica została przekroczona.

Ja nie pamiętam w wolnej Polsce, żeby premiera malowano ze swastyką, prezydenta z sierpem i młotem. To jest niesłychany potencjał kłamstwa i nienawiści. I to zaostrza walkę polityczną i za to odpowiada PiS.

Na koniec, może ma Pan jakieś życzenia świąteczne dla polityków PiS? Czego im Pan życzy?

Niczego! Ja nie mam żadnych życzeń dla PiS.

Czytaj w Money.pl

Tagi: kampania wyborcza, adam hofman, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz