Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niesiołowski: Palikot gada głupoty, niech idzie do Partii Kobiet

0
Podziel się
Niesiołowski: Palikot gada głupoty, niech idzie do Partii Kobiet
bEgGvvyZ

Money.pl: Nie obawia się pan, że nowa partiaJanusza Palikota odbierze ludzi i wyborców Platformie Obywatelskiej?

Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu z PO: Po pierwsze, nie wiadomo czy Palikot w ogóle zdecyduje się utworzyć własną partię. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne. Jednak gdyby to nastąpiło, nie wydaje mi się żeby ten ruch miał być groźny dla Platformy.

Partia to nie jest zabawka, czy indywidualny kaprys. Partia ma rację istnienia tylko wtedy, gdy ma program. A program musi uwzględniać ważny problem, którego nie rozwiązują istniejące ugrupowania.

bEgGvvzb

Palikot ma za małe poparcie, żeby normalnie funkcjonować i stworzyć partię. Mamy przecież cały cmentarz takich nieudanych ruchów społeczno-politycznych, od Korwina-Mikke do Ikonowicza. On doprowadzi do tego, że zniszczy siebie.

Palikot twierdzi, że program ma. Chce zająć się kwestiami, którymi nie zajmuje się Platforma: vitro, eutanazją, aborcją.

To nie jest kwestia tego, że Platforma nie chce tego realizować. Są po prostu ważniejsze[ **

bEgGvvzh

Senyszyn: Wmawia się nam, że tylko pod krzyżem Polska jest Polską ** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/senyszyn;wmawia;sie;ze;tylko;pod;krzyzem;polska;jest;polska,70,0,653894.html )
rzeczy, którymi musimy się zająć w pierwszej kolejności.

Jeżeli Palikot chce się zajmować tego typu sprawami, może zgłosić się do pani Gretkowskiej, albo do Ikonowicza, czy Napieralskiego. Te problemy to jest program nawet nie lewicowy, a lewacki. Lewica w tym względzie jest jednak ostrożniejsza. To są poglądy szkodliwe dla Polski.

Kompromis aborcyjny jest ważnym dorobkiem naszej demokracji i jego niszczenie byłoby nieodpowiedzialne i złe. Z kolei o in vitro walczy lewica, a także inne ruchu, jak Partia Kobiet. Tylko że to nie jest większość, a margines. Więc Palikot zawsze może do nich dołączyć zamiast tworzyć nowe ugrupowanie.

Według Janusza Palikota w Platformie jest 25-30 procent niezadowolonych, którzy głosowali na nią jako na _ mniejsze zło _. Ci niezadowoleni mogą pójść za posłem z Lublina.

Palikot opowiada głupoty o tym, że jest tak dużo niezadowolonych wyborców. Zresztą z czego są niezadowoleni? Że nie ma realizowanego programu lewicy? Gdyby tak było, to ci ludzie już dawno głosowaliby na SLD, a nie na nas. Dlaczego więc mieliby odejść, gdy te hasła zacznie głosić Palikot? To że część elektoratu Platformy pójdzie za Palikotem jest bardzo mało prawdopodobne.

bEgGvvzi

A czy wyobraża pan sobie Palikota wicepremiera w przyszłym rządzie, a jego ugrupowanie jako koalicjanta Platformy?

Nie, nie wyobrażam sobie tego. Palikot ma niewielkie szanse na stworzenie ugrupowania politycznego, a jeszcze mniejsze na osiągnięcie wyniku zapewniającego mu udział w rządzeniu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t98269.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawdz;ktory;posel;ma;najwiecej;gotowki,115,0,629619.html) Sprawdź, który poseł ma najwięcej gotówki Czy za buntowanie przeciwko Platformie Palikot zostanie usunięty z partii?

bEgGvvzj

Tutaj decyzja zależy od szefa partii, którym jest Donald Tusk. Gdyby decyzja zależała ode mnie, to ja bym go na razie nie wyrzucał. Jeżeli przekroczy Rubikon i założy własne ugrupowanie, to wtedy w PO nie ma czego szukać. Na razie buduje swoją pozycję, być może chce coś zyskać przed wrześniowym sądem koleżeńskim, który zdecyduje czy go wyrzucić, czy nie.

Czyli mimo swoich zachowań i wyskoków Palikot jest Platformie potrzebny i użyteczny?

Myślę, że tak - jest potrzebny. Na razie nic takiego nie zrobił, żeby go karać wyrzuceniem.

A jego oskarżenia pod adresem zmarłego prezydenta, formułowane już po katastrofie? Został za to nawet ukarany przez Komisję Etyki.

To rzeczywiście było niefortunne, niczym strzał kulą w płot. Polityk musi uważać na wypowiadane słowa. Wtedy Palikot powtórzył krążące plotki, jednak doświadczony polityk na coś takiego nie może sobie pozwolić. Traci wtedy zaufanie.

bEgGvvzk

Palikot ma często trafne diagnozy i obserwacje, jednak formułuje je w niewłaściwy sposób. To jest problem dla PO, bo Palikot powie coś zbyt ostro i w efekcie to my musimy się z tego tłumaczyć. Ale moim zdaniem nie ma podstaw żeby go wyrzucać.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gowin;o;palikocie;przyzwolenie;jest;coraz;mniejsze,159,0,645279.html) Gowin o Palikocie: Przyzwolenie jest coraz mniejsze Polityk PO uważa, że lubelski poseł buduje _ prywatną formację _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t20787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;stanie;przed;sadem;kolezenskim,143,0,645519.html) Palikot stanie przed sądem koleżeńskim Eurodeputowany PO Filip Kaczmarek domaga się wyrzucenia Palikota z partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;dostal;nagane;za;krew;na;rekach;prezydenta,190,0,646078.html) Palikot dostał naganę za "krew na rękach prezydenta" Posłowie komisji etyki uznali, że poseł PO przesadził.
bEgGvvzC
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)