Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

*Money.pl: Antoni Macierewicz i Anna Fotyga polecieli do USA. Mają spotkać się z republikańskim kongresmanem Peterem Kingiem. Będą z nim rozmawiać o utworzeniu międzynarodowej komisji, która zajmie się wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Może faktycznie taka komisja jest potrzebna? Nawet prezydent Komorowski przyznawał, że są zastrzeżenia do współpracy z Rosją. *

Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu z PO: To jest działanie złe. Karol Marks pisał kiedyś, że jakieś wydarzenie może być dramatem, ale powtórzone staje się farsą.

To działania jest nawiązaniem do przesłuchania przed Kongresem, które miało miejsce w latach 50. i dotyczyło sprawy katyńskiej. Wtedy Polska, nie była suwerennym i wolnym państwem i w sprawie Katynia powtarzała słowa Rosji.

Przed Kongresem odbyło się przesłuchanie, które miało rozstrzygnąć tą sprawę. Byli nawet świadkowie z Polski, którzy zeznawali w kapturach. To był jednym słowem dramat.

Dziś Polska jest suwerennym i wolnym państwem, które może prowadzić niezależne śledztwa. A jednak mamy próbę przeniesienia tamtych wzorców do obecnej sytuacji. To jest szkodzenie Polsce. I to jest już farsa.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t115940.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;to;jest;tak;niesmaczne;ze;az;sie;odechciewa;,148,0,710548.html) Tusk: To jest tak niesmaczne, że aż się odechciewa...

Ryszard Czarnecki już wcześniej zapowiadał, że PiS będzie w tej sprawie aktywny na forum Rady Europy i Europarlamentu. Teraz partia Jarosława Kaczyńskiego chce zaangażować Amerykanów. *Są jakiekolwiek szanse na to, że taka międzynarodowa komisja może powstać? *

Nie ma takiej możliwości. To jest nierealne. Zresztą jaki interes miałyby USA, żeby mieszać się do naszych spraw wewnętrznych?

*Skoro nie ma szans na umiędzynarodowienie śledztwa, to może wizyta Macierewicza i Fotygi może przynajmniej zmobilizuje rząd do tego, by pod presją opinii światowej, robił więcej w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy? *

To w pewnym sensie zdrada i donos na Polskę. To jest podważenie wiarygodności wybranych demokratycznie władz. W ten sposób PiS udowadnia, że nie uznaje wybranego prezydenta i rządu polskiego.

Intencją PiS jest zdyskredytowanie polskiego rządu. Macierewicz ma propagować słowa Jarosława Kaczyńskiego, że rząd jest pieskiem Rosji.Myślę, że takie stwierdzenie to coś niesłychanego. To w głowie się nie mieści.

Przecież jeszcze niedawno Kaczyński wysyłał list do braci Rosjan. Ileż cynizmu jest w tym człowieku, skoro mówi, że teraz zabija się ludzi w Rosji? By dorwać się do władzy, gotów jest zrobić wszystko.

Macierewicz zapowiadał, że PiS chce uzyskać od Amerykanów dane, które mogą pomóc w śledztwie. Chodziło m.in. o zdjęcia satelitarne rejonu katastrofy.

Wszystkie tego typu materiały i informacje, które Amerykanie mieli i chcieli dać, rząd już dostał. Więc nie wiem, na co jeszcze liczy Macierewicz.

Czy ta wizyta może ośmieszyć Polskę na arenie międzynarodowej?

Na szczęście Macierewicz i Fotyga traktowani są jako politycy marginalni i nikt nie traktuje tego wyjazdu na poważanie. Oczywiście, media przychylne PiS będą pokazywać to jako wielki sukces tej partii. Prawda jest jednak taka, że to nie ma żadnego znaczenia.

Amerykańscy kongresmeni codziennie przyjmują kilkanaście tego typu wizyt, delegacji polityków z różnych państw, które w ten sposób chcą załatwić coś dla siebie. Nikt tego nie potraktuje poważnie. Ale rzeczywiście wystawiamy się na pośmiewisko. Macierewicz w ten sposób ośmiesza Polskę. Mam nadzieję, że niewiele osób to zauważy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t80066.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;do;macierewicza;i;fotygi;to;skandal;wrecz;zdrada,190,0,710078.html) Graś do Macierewicza i Fotygi: To skandal, wręcz zdrada PiS poprosi Amerykanów o pomoc w śledztwie smoleńskim?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t115441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;wysle;macierewicza;i;fotyge;po;pomoc;do;usa,55,0,707639.html) Kaczyński wyśle Macierewicza i Fotygę po pomoc do USA Kongresmeni mają wyjaśniać katastrofę smoleńską.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, Jarosław Kaczyński, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz