Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigeria: Atak na uniwersytet w Kano

0
Podziel się:

Według korespondenta AFP, w pobliżu miejsca, gdzie odprawiano mszę leżało sześć ciał, a za budynkami uniwersyteckimi - kilkanaście.

Nigeria: Atak na uniwersytet w Kano
(S Martin/CC/Flickr)

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali rano wiernych obecnych ma mszy w kampusie uniwersytetu w Kano na północy Nigerii. Odpalili tam ładunki wybuchowe i użyli broni palnej - poinformował rzecznik kenijskiej armii. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że * *zginęło około 20 osób.

Aktualizacja 13:43

Obecny na miejscu korespondent AFP poinformował, że widział sześć ciał w pobliżu miejsca, gdzie odprawiano mszę, a później za budynkami uniwersyteckimi widział kilkanaście ciał. Nie mógł się tam zbliżyć, aby je dokładnie policzyć.

-_ Udało nam się przepędzić napastników i otoczyliśmy cały teren _ - powiedział rzecznik kenijskiej armii, Ikedichi Iweha.

- _ Przez ponad 30 minut słychać było serie wybuchów i strzały na terenie starego kampusu, wokół bloków akademickich _ - opowiadał wykładowca historii uniwersytetu Bayero, Mohammed Sulejman.

Dotychczas nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za zamach. Podejrzewa się jednak radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram (w języku plemienia Hausa znaczy to: _ Zachodnie wykształcenie to profanacja _). Dokonali oni już wielu podobnych zamachów na kościoły i inne obiekty ważne dla chrześcijan zabijając setki osób.

Boko Haram atakuje też obiekty ONZ i budynki władz państwowych. Domaga się wprowadzenia islamskiego prawa szariatu w całym kraju, również na terenach zamieszkałych przez chrześcijan.

Czytaj więcej w Money.pl
Bomba pod kościołem. 20 osób nie żyje Policja i wojsko utworzyły kordon wokół miejsca, w którym doszło do dramatycznego wydarzenia.
Atakują kościół katolicki. Ogromna eksplozja W mieście Jos w Nigerii w zamachu bombowym na kościół katolicki zginęły w niedzielę trzy osoby; w akcjach odwetowych młodzieży chrześcijańskiej zabito co najmniej 10 osób - podał Reuters, powołując się na lokalne władze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)