Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrole nik
28.11.2013 09:14

NIK po raz kolejny sprawdzi szkoły

Według wcześniejszego raportu NIK, wiele szkół nie jest gotowych na przyjęcie sześciolatków. Czas na powtórkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Gawuc/REPORTER)

Kontrolerzy NIK po raz kolejny sprawdzą przygotowanie szkół na przyjęcie sześciolatków. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział w radiowej Trójce, że kontrola odbędzie się przed wrześniem 2014 roku.

Chodzi o sprawdzenie, jak szkoły wprowadziły zalecenia tegorocznego raportu NIK. Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że pracownicy Izby obejmą kontrolą jak największą liczbę placówek, większą, niż ostatnio.

Prezes NIK odpierał zarzuty, że tegoroczny raport jest mało wiarygodny, gdyż kontrolerzy sprawdzili tylko 32 szkoły.

Jak podkreślił, urzędnicy NIK-u skontrolowali sami kilkadziesiąt szkół, ale wyciągnęli też wnioski z badań przeprowadzonych w 11 tysiącach szkół przez SANEPID. Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, że Najwyższa Izba Kontroli ma prawo korzystać z raportów innych instytucji publicznych lub zlecać im kontrole.

Według tegorocznego raportu NIK, wiele szkół nie jest gotowych na przyjęcie sześciolatków. Sale nie są odpowiednio wyposażone, nie ma właściwych warunków sanitariatach, ani możliwości przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego dla najmłodszych uczniów.

Przeciwko obowiązku posyłania sześcioletnich dzieci do szkół protestują setki tysięcy rodziców. Pod obywatelskim projektem na rzecz zorganizowania referendum w tej sprawie podpisało się milion Polaków. Projekt został jednak odrzucony przez Sejm.

Tagi: kontrole nik, nik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz