Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Normalizacja handlu USA z Rosją. Nie ma poparcia w Kongresie

0
Podziel się:

Poparcie Rosji dla Iranu i Syrii, a także kartoteka w dziedzinie praw człowieka nie przysparza jej w Kongresie popularności.

Normalizacja handlu USA z Rosją. Nie ma poparcia w Kongresie
(Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Kongres USA nie jest na razie gotów do przyjęcia ustawy, która normalizowałaby stosunki handlowe z Rosją - poinformował we wtorek lider republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Eric Cantor.

_ - Nie widzimy, niestety, dwupartyjnej koalicji niezbędnej do przyjęcia ustawy _ - powiedział Cantor dziennikarzom. Dodał, że Republikanie wciąż pracują z liderami Senatu, próbując znaleźć poparcie.

Kongres, jak pisze agencja Reuters, jest pod presją zatwierdzenia _ stałych normalnych stosunków handlowych _ (ang. PNTR) z Rosją, by amerykańskie kompanie mogły w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie przystąpienie Moskwy w sierpniu do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Jednak poparcie Rosji dla Iranu i Syrii, a także kartoteka w dziedzinie praw człowieka nie przysparza jej w Kongresie popularności.

Wbrew wypowiedzi Cantora grupy biznesowe utrzymują, że istnieje silne poparcie dla ustawy PNTR, bo gdyby nie została przyjęta, amerykańskie kompanie znalazłyby się w niekorzystnej sytuacji na rosyjskim rynku w porównaniu z europejskimi i azjatyckimi konkurentami.

Czytaj więcej w Money.pl
Clinton zawiedziona spotakniem z Putinem - _ Musimy być realistami. Nie porozumieliśmy się w sprawie Syrii. Różnice są i możliwe, że pozostaną _- stwierdziła sekretarz stanu USA.
Oni są przeciwni zakazowi lotów nad Syrią? Żadne z państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ nie zaproponowało dotąd formalnie takiej strefy, ale Hillary Clinton nie wyklucza i takiego rozwiązania.
Zachód bardzo ostro o Rosji i Chinach. Powód? USA i Wielka Brytania skrytykowały zawetowanie przez Rosję i Chiny rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)