Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Notowania Putina spadają, ale ma szanse na zwycięstwo

Notowania premiera obniżyły się o 16 proc., niemniej wciąż ma szanse na wygraną w pierwszej turze marcowych wyborów prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Rating wyborczy Władimira Putina obniżył się od roku 2008 o 16 proc., niemniej Putin wciąż ma szanse na wygraną w pierwszej turze marcowych wyborów prezydenckich - wynika z zaprezentowanych wyników sondażu Fundacji Opinia Publiczna (FOM). *

Na pytanie, na kogo zagłosowaliby w wyborach, gdyby kandydowali w nich Władimir Putin, Giennadij Ziuganow, Władimir Żyrinowski, Siergiej Mironow, Michaił Prochorow i Grigorij Jawlinski, 52 proc. respondentów FOM odpowiedziało, że najpewniej zagłosują na Putina. Przy czym 26 proc. jest tego całkowicie pewnych, 16 proc. - niemal całkowicie pewnych, 10 proc. - raczej pewnych.

Przedstawiający wyniki sondażu przeprowadzonego 25 grudnia prezes FOM Aleksandr Osłon podkreślił, że poparcie dla Putina spadło w ostatnim roku z powodu zmniejszenia się liczby popierających go wyborców płci męskiej, gdyż poparcie kobiet dla Putina nie zmalało.

Dane te oparł na cotygodniowych reprezentatywnych badaniach w 64 podmiotach Federacji Rosyjskiej, w których uczestniczy 3 tysiące respondentów.

Mniej optymistyczny dla obecnego premiera, który znów chce zostać prezydentem, jest sondaż niezależnego Centrum Analitycznego Jurija Lewady, który pokazuje, że gdyby wybory prezydenta odbyły się w najbliższych dniach, to Putin dostałby w I turze zaledwie 36 proc. głosów. Sondaż przeprowadzono w dniach 16-20 grudnia w 45 regionach kraju wśród 1600 obywateli.

O nastrojach w Rosji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t75822.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;traci;poparcie;najgorszy;wynik;w;tym;roku,9,0,991497.html) Są nim zmęczeni, ale w wyborach startuje Z najnowszego sondażu wynika, że Rosjanie są niezadowoleni i zmęczeni premierem, który przygotowuje się on do marcowych wyborów prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;w;rosji;putin;gani;opozycje,162,0,997282.html) Przezroczyste urny gwarancją demokracji? Wybory do Dumy Państwowej dobiegły końca i ich rewizja nie może być przedmiotem dyskusji - oświadczył premier.
Tagi: wybory prezydenckie w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz