Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa cena gazu w przyszłym tygodniu

0
Podziel się

Urząd Regulacji Energetyki zdecyduje czy zatwierdzić nową taryfę gazową dla PGNiG w tym lub następnym tygodniu.

Nowa cena gazu w przyszłym tygodniu
bDAwcmTF

"Niewykluczone, że decyzja zostanie podjęta w tym tygodniu, ale bardziej bym się skłaniała, że nastąpi to w przyszłym tygodniu" - mówi Agnieszka Dębek, rzeczniczka URE. i dodaje: "Jeszcze nie ma podpisanej taryfy PGNiG, mamy parę dni na analizowanie skorygowanego wniosku taryfowego. Cały czas trwa postępowanie".

PGNiG skorygowało w ubiegłym tygodniu skalę podwyżki do 4,9 proc. z planowanych wcześniej 8 proc. Spółka, która płaci za gaz w USD, poinformowała, że ograniczenie skali podwyżki do 4,9 proc. wynika z umocnienia złotego w stosunku amerykańskiej waluty w ostatnim miesiącu.

PGNiG poinformował, że w momencie składania ostatnie korekty podwyżki cen notowania amerykańskiej waluty były o około 5 proc. niższe niż w chwili
składania wcześniejszego wniosku.

bDAwcmTH

Gazowa spółka domaga się podwyżki cen gazu już od czerwca. Wtedy złożyła wniosek o 12 proc. wzrost cen, jednak został on odrzucony przez URE. W
lipcowym wniosku PGNiG chciało podwyżki o 10,2 proc., która została następnie skorygowana do 8 proc., a w ubiegłym tygodniu do 4,9 proc.

bDAwcmUi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)