Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa strategia do walki z rakiem w Polsce

0
Podziel się:

Plan został opracowany przez 6 medycznych towarzystw naukowych, ekspertów z różnych dziedzin i organizacji pacjentów.

Nowa strategia do walki z rakiem w Polsce
(asterisc21/sxc.hu)

Cancer Plan na lata 2015-2024 - przekazany do konsultacji społecznych. Plan został opracowany przez 6 medycznych towarzystw naukowych, ekspertów z różnych dziedzin i organizacji pacjentów.

Prace trwały kilka miesięcy. Patronat nad nimi objął premier Donald Tusk.
Profesor Jacek Jassem, który kierował pracami zespołu mówi, że opracowanie strategii to pierwszy etap procesu, mającego poprawić wskaźniki w zakresie leczenia nowotworów.

Obejmuje ona profilaktykę, edukację, diagnostykę, organizację leczenia i jakość życia chorych. _ Najważniejsze jest jej wdrożenie _ - tłumaczy profesor. Wyjaśnia, że chociaż jest to projekt społeczny, będzie on projektem rządowym i to rząd będzie odpowiedzialny za jego realizację.

Profesor Jassem mówi, że Cancer Plan to część rządowych propozycji, które obejmują pakiet ustaw i rozporządzeń w zakresie leczenia onkologicznego. Podczas prac nad strategią, jej części były wysyłane do resortu zdrowia.

Zbiegło się to z wyznaczonym ministrowi zdrowia zadaniem skrócenia kolejek i wiele rozwiązań znalazło się w zaproponowanym przez niego pakiecie. Strategia Walki z Rakiem na lata 2015-2024 ma być ogłoszona w czerwcu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)