Notowania

nowa zelandia
30.08.2011 09:35

Nowa Zelandia: Koszty trzęsienia ziemi wzrosły do 17 mld dolarów

Na tyle oszacowano koszty zniszczeń w nowozelandzkim Christchurch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(British Red Cross/CC BY-NC/Flickr)

*Koszty zniszczeń spowodowanych w lutym przez potężne trzęsienie ziemi w mieście Chirstchurch w Nowej Zelandii przekroczą 17 mld dol. - poinformował we wtorek rząd w Wellington. *

Cena tych zniszczeń to blisko 10 proc. wartości rocznej produkcji gospodarczej Nowej Zelandii. Wcześniej oceniano, że straty wyniosą około 15 mld dol.

Chirstchurch nawiedziło ponad 7,5 tys. trzęsień ziemi i wstrząsów wtórnych od września ubiegłego roku. Wtedy też miastem zakołysał najsilniejszy ostatnio wstrząs, o sile 7,1 st. Nie było jednak ofiar śmiertelnych.

Najtragiczniejsze trzęsienie ziemi o sile 6,1 st uderzyło miasto 22.lutego. Zginęło 181 osób. Zniszczone zostały w dużym stopniu główne dzielnice miasta. Większa część centrum Christchurch została opuszczona przez mieszkańców.

Przedmieścia praktycznie nie nadają się do zamieszkania. Wstrząsy zniszczyły infrastrukturę, a rząd zaoferował mieszkańcom odszkodowania, aby definitywnie wyprowadzili się ze zniszczonych terenów.

Wstrząsy o mniejszym i większym natężeniu powtarzają się nadal w okolicach Christchurch. Trzęsienie o sile 6 st. w skali Richtera nawiedziło ponownie to drugie pod względem wielkości miasto Nowej Zelandii w połowie czerwca.

Czytaj więcej na temat kataklizmu w Nowej Zelandii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t134219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;zelandia;dzwiga;sie;ze;zniszczen,36,0,788516.html) Nowa Zelandia dźwiga się ze zniszczeń Dotychczasowy bilans ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi to 163 osoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t133813.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowa;zelandia;liczy;straty;po;trzesieniu;ziemi,54,0,785462.html) Nowa Zelandia liczy straty. Idą w miliardy Premier Nowej Zelandii zniszczenia w mieście Chirstchurch szacuje na około 15 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t132458.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przeczesuja;christchurch;wciaz;znajduja;ciala,232,0,784872.html) Przeczesują Christchurch. Znajdują ciała Do 145 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Nowej Zelandii.
Tagi: nowa zelandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz