Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowak: Budowie dróg przeszkadza kryzys

0
Podziel się:

Prezydencki minister Sławomir Nowak uważa, że ministerstwo infrastruktury powinno jak najszybciej znaleźć kontrahenta, który dokończy budowę odcinków autostrady A2.

Nowak: Budowie dróg przeszkadza kryzys
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezydencki minister Sławomir Nowak uważa, że ministerstwo infrastruktury powinno jak najszybciej znaleźć kontrahenta, który dokończy budowę odcinków autostrady A2.

W ten sposób skomentował doniesienia o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu z konsorcjum COVEC na budowę dwóch odcinków autostrady A2.

POSŁUCHAJ SŁAWOMIRA NOWAKA:

Sławomir Nowak odpierał też zarzuty, że PO nie wywiązuje się z obietnic budowy dróg i autostrad. Mówił, że gdyby nie kryzys ekonomiczny, dróg w Polsce powstawałoby o wiele więcej.

Chińska firma COVEC była zaskoczona decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odstąpieniu od kontraktu na budowę dwóch odcinków autostrady A2. W wydanym oświadczeniu "COVEC nadal podtrzymuje swoje stanowisko, że chce dokończyć budowę odcinków A oraz C i liczy na przełom w negocjacjach". COVEC zapewnia, że dołoży wszelkich starań, żeby znaleźć rozwiązanie dla sytuacji kryzysowej na budowie A2.

Sławomir Nowak poinformował również, że na jutro prezydent zwołał Radę Gabinetową w sprawie przygotowań do polskiej prezydencji.

POSŁUCHAJ PREZYDENCKIEGO MINISTRA:

Sławomir Nowak dodał, że jednym z obszarów polskiej prezydencji będzie polityka wschodnia Unii Europejskiej. Polska obejmuje przewodnictwo w Unii 1 lipca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/covec;zaskoczone;wyrzuceniem;z;a2,62,0,850494.html) COVEC zaskoczone wyrzuceniem z A2 Chińskie konsorcjum chce dokończyć budowę. GDDKiA uważa jego deklaracje za mało konkretne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wspolpraca;z;chinami;nie;jest;zagrozona,71,0,850247.html) "Współpraca z Chinami nie jest zagrożona" Sytuacja konsorcjum COVEC związana z kontraktem na budowę A2 nie powinna mieć wpływu na inne projekty gospodarcze pomiędzy Polską, a Chinami - uważa ambasador RP w Chinach Tadeusz Chomicki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t46898.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;roboty;na;a2;rusza;z;koncem;lipca,215,0,850135.html) Tusk: Roboty na A2 ruszą z końcem lipca Poszukiwany jest wykonawca, który za _ rozsądne pieniądze _ dokończy budowę autostrady.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)