Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie drogi
04.06.2013 14:01

Nowak: lista dróg do budowy w latach 2014-2020 przyjęta

Rada Ministrów przyjęła listę inwestycji drogowych. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

- _ Przetargi na ponad 700 km 'esek' ruszają. Dzisiaj ogłaszamy pierwsze fragmenty S7 i S3! _ * * *- *poinformował na Twitterze minister transportu Sławomir Nowak.

Chodzi o przygotowaną przez resort transportu zmianę do realizowanego obecnie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Jak informowało w poniedziałek ministerstwo, Rada Ministrów przyjmując tę propozycję zdecyduje o przyznaniu ponad 30 mld zł na realizację dużych zadań drogowych. _ - Dzięki tym środkom możliwe będzie zbudowanie ponad 700 km nowych dróg ekspresowych, kontynuowana będzie realizacja takich tras jak S3, S5, S7, S8 czy S17 _ - informował resort.

Lista inwestycji została zaakceptowana przez Komitet Stały Rady Ministrów w ubiegłym tygodniu. Znajduje się na niej około 50 projektów przetargowych dla dróg ekspresowych. We wtorek na posiedzeniu rządu Nowak miał wnioskować dodatkowo o zamieszczenie na liście odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień-Rabka. Minister poinformował na twitterze, że taką zgodę uzyskał.

Nowelizacja programu budowy dróg ma być pierwszym krokiem do opracowania kompleksowego programu drogowego na nadchodzące lata - chodzi o to, by jak najlepiej wykorzystać pieniądze z następnego budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie wysyp przetargów na budowę dróg Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad liczy, że wykonawcy nowych kontraktów będą w świadomy sposób dobierać konsorcjantów, a w procesie ich prekwalifikacji będzie dobra współpraca z instytucjami finansowymi.
Opłata za drogi krajowe? Nowak odpowiada PiS domaga się wyjaśnienia niepokojących informacji, które dochodzą z komisji infrastruktury, o planach wprowadzenia odpłatności za drogi krajowe.
Autostrady i drogi za 7 lat? Zobacz gdzie W nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 pieniądze z Brukseli przeznaczone zostaną przede wszystkim na dokończenie budowy ciągu dróg ekspresowych i autostrad.
Tagi: polskie drogi, drogi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz