Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.05.2005 13:20

Nowe aresztowania w aferze paliwowej w Lubelskiem i na Śląsku

Aresztowanemu w Lubelskiem 69-letniemu Zbigniewowi T. z Dąbrowy Górniczej prokurator zarzuca oszustwo przy sprzedaży paliwa na sumę ponad 6 milionów złotych. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jest on dwunastą osobą zatrzymaną w sprawie i siódmą aresztowaną, a według lubelskiej komendy policji, sprawa wciąż ma charakter rozwojowy.

Policyjne śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się jesienią 2003 r. od skargi kierowcy, któremu zatarł się silnik po zatankowaniu na jednej z lubelskich stacji. Jak się okazało, paliwa nie spełniało norm jakościowych. Działania policji doprowadziły do ujawnienia grupy przestępczej, która fałszowała paliwo na wielką skalę.

Na Śląsku zostali aresztowani żona i dwaj siostrzeńcy tamtejszego barona paliwowego Henryka M. Są podejrzani o "wypranie" co najmniej 5 milionów dolarów, a także o tworzenie tak zwanych firm słupów, niszczenie dokumentacji finansowej i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rzecznik katowickiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Michał Cichy powiedział, że zajęto mienie podejrzanych o wartości blisko miliona złotych.

Śledztwo przeciwko Henrykowi M. rozpoczęło się w 2002 roku. Na początku tego roku zatrzymano w tej sprawie także Andrzeja D., byłego członka "Samoobrony".

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz