Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe drogi w Polsce. Ile wybudowano w tym roku?

0
Podziel się

Zapowiadano aż 400 nowych kilometrów. A powstało...

Nowe drogi w Polsce. Ile wybudowano w tym roku?
(Reporter Poland)
bDHIPdIl

W nocy fragment A1, dziś kawałek S8. Kierowcy mogą już korzystać z nowych odcinków autostrad i dróg ekspresowych. Na ten rok zakładano 400 nowych kilometrów. Będzie ich jednak trochę mniej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rzutem na taśmę zamyka w grudniu kolejne inwestycje. Mamy więc nowy odcinek autostrady A1, A4 oraz dróg ekspresowych. Od dziś kierowcy mogą korzystać z 45-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 Syców - Walichnowy. Według drogowców, dzięki tej inwestycji czas przejazdu pomiędzy Wrocławiem a Warszawą skróci się o godzinę.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2012 roku i zakończyła się zgodnie z umową 25 listopada (w przypadku odcinka II termin jest aneksowany do 30 stycznia 2014 r.). Wartość kontraktu to ponad 1,27 mld zł, w tym ponad 1 mld zł to dofinansowanie unijne.

bDHIPdIn

Trasa szybkiego ruchu, której budowę nadzorował opolski Oddział GDDKiA, ma 45 kilometrów długości i omija miasta: Syców, Kępno, Wieruszów oraz kilkanaście mniejszych miejscowości. Dzięki niej - według drogowców - nie tylko skróci się czas przejazdu, ale także znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

W sumie w tym roku uda się zbudować 350 km nowych dróg. To trochę mniej, niż zaplanowano, ale w przyszłym roku ma być 500 nowych kilometrów. Drogowcy obiecują na przykład, że za 12 miesięcy bez przeszkód pojedziemy autostradą A1 z Warszawy do Trójmiasta.

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz podkreślił na konferencji prasowej, że od 2007 roku oddano do użytku ponad 2846 km dróg, w tym 845 km autostrad i ponad 900 km dróg ekspresowych.

Wśród planów na najbliższe lata jest też kontynuacja autostrady A2 ze stolicy do Mińska. - _ I to jest realne, żeby to zrealizować w ramach perspektywy finansowej do 2012 roku _ - mówi dyrektor generalny Lech Witecki.

bDHIPdIt

Jedną z największych inwestycji, która ma się rozpocząć w przyszłym roku, jest kontynuacja budowy południowej obwodnicy Warszawy. Inwestycja ma kosztować 7 mld złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

bDHIPdIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)