Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe rakiety "Buława" trafią do rosyjskiej armii

0
Podziel się:

Według zapewnień rosyjskich specjalistów nowy typ pocisków jest w stanie pokonać każdą obronę przeciwrakietową na świecie.

Nowe rakiety "Buława" trafią do rosyjskiej armii
(defenselink.mil/public domain)

Prezydent Rosji poinformował o zakończeniu prób najnowszej morskiej rakiety balistycznej o nazwie _ Buława _. Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że ta rakieta trafi na wyposażenie armii.

Prezydent Miedwiediew przyznał, że próby z rakietą Buława nie były łatwe. Jednak rosyjski przemysł obronny pokazał, iż może budować nowe, wysokiej technologii uzbrojenie. - _ Jednym z tych typów jest kompleks Buława, który obecnie, po wszystkich próbach, trafi na wyposażenie wojska _ - stwierdził Miedwiediew na spotkaniu z grupą wyższych oficerów rosyjskiej armii.

Próby międzykontynetalnej morskiej rakiety balistycznej _ Buława _ rozpoczęły się w 2004 roku. Początkowo nie szły one zbyt pomyślnie. Jednak w tym roku wszystkie 4 pociski wystrzelone z okrętu podwodnego o napędzie atomowym Jurij Dołgorikij okazały się pomyślne. W trakcie ostatniej próby, 23 grudnia, przeprowadzono pomyślnie próbę wystrzelenia niemal w jednym czasie dwóch rakiet Buława.

W sumie z 18 przeprowadzonych prób 11 zostały zaliczone do udanych. Rakiety Buława o długości 12 metrów i masie niemal 37 ton mają zasięg około 8 tysięcy kilometrów. Są w stanie przenieść do 10 głowic bojowych. Według zapewnień rosyjskich specjalistów pocisk jest w stanie pokonać każdą obronę przeciwrakietową na świecie.

Więcej o zbrojeniach w Rosji znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t85793.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;przeznaczy;625;miliardow;dolarow;na;zbrojenia,101,0,921189.html) Bieda aż piszczy, a 625 mld dol. na zbrojenia Rosja przeznaczy 625 miliardów dolarów na zbrojenia. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył dzisiaj, że jego kraj nie zmniejszy wydatków na obronę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t85718.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowe;okrety;i;bombowce;rosja;chca;panowac;na;morzu,146,0,698770.html) Nowe okręty i bombowce. Rosja chca panować na morzu W 2015 r. wszystkie statki Floty Czarnomorskiej będą do wymiany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t157799.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;grozi;rozmieszczeniem;sil;jadrowych;w;kaliningradzie,75,0,980555.html) Rosja grozi bronią atomową w Kalingradzie Prezydent wystąpił z tym ostrzeżeniem na spotkaniu z wyborcami w Moskwie. Uczestniczył w nim też premier Władimir Putin, który 7 maja 2012 roku zastąpi Miedwiediewa na urzędzie prezydenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)