Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł w polsce
23.04.2013 10:51

Nowe zamówienia w przemyśle w marcu. Sprawdź dane GUS

Nowe zamówienia w przemyśle w Polsce spadły w marcu w ujęciu rok do roku o 5,1 procent, po spadku o 22,9 procent w poprzednim miesiącu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(admy - Fotolia.com)

Nowe zamówienia w przemyśle w Polsce spadły w marcu w ujęciu rok do roku o 5,1 procent, po spadku o 22,9 procent w poprzednim miesiącu - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

W ujęciu miesięcznym zamówienia wzrosły o 9,4 procent w porównaniu ze spadkiem o 9,8 procent w poprzednim miesiącu. Nowe zamówienia w przemyśle na eksport spadły natomiast w marcu w ujęciu rocznym o 5,2 proc., po spadku o 10,5 proc. w poprzednim miesiącu - podał GUS.

Nowe zamówienia na eksport w ujęciu miesięcznym wzrosły o 12,3 proc. Przed miesiącem, zamówienia na eksport spadły o 11,1 proc. miesiąc do miesiąca.

Wskaźnik nowych zamówień w przemyśle pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi. Służy on do oceny przyszłej produkcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.
Będzie więcej inwestycji. GUS podał dane W marcu działalność inwestycyjną zadeklarowało 51 proc. jednostek przemysłowych i 31 proc. jednostek budowlano-montażowych - wynika z badania GUS.
Tagi: przemysł w polsce, przemysł, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz