Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowelizacja budżetu: PO wciąż ma większość w Sejmie?

0
Podziel się:

Czy po odejściu posła Godsona, projekt nowelizacji budżetu może przepaść w głosowaniu? - Nie ma takiej obawy - uważa Ewa Kopacz.

Nowelizacja budżetu: PO wciąż ma większość w Sejmie?
(kprm.gov.pl)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyraziła nadzieję, że poseł John Godson - mimo że zrezygnował z członkostwa w partii i klubie PO - będzie dalej mentalnie w Platformie i w strategicznych głosowaniach w Sejmie będzie wsparciem dla koalicji PO-PSL.

_ - Poseł Godson zapowiedział, że w ważnych dla Platformy głosowaniach, będzie głosował tak jak Platforma, pierwszym sprawdzianem będzie - jeśli padnie taki wniosek - głosowanie nad odrzuceniem nowelizacji budżetu. Mam nadzieję, że Godson - mimo że zrezygnował z członkostwa w partii i klubie PO - będzie dalej mentalnie w Platformie i w strategicznych głosowaniach w Sejmie będzie wsparciem dla koalicji PO-PSL _ - powiedziała Kopacz dziennikarzom.

Jak zauważyła, nieprzypadkowo Godson znalazł się w PO - znał program partii, wiedział, że w sprawach gospodarczych Platforma jest bardziej liberalna, a w sprawach światopoglądowych dopuszcza różne stanowiska. _ - To było mocą Platformy _ - podkreśliła marszałek Sejmu.

Pytana, czy dla jasności sytuacji posłowie Jarosław Gowin i Jacek Żalek również powinni znaleźć się poza Platformą, Kopacz powiedziała: _ To powinna być ich decyzja, po drugie decyzja klubu PO. Jeśli jedni z drugimi nie potrafią dobrze współpracować, źle się czują, a wiemy wszyscy, że polityka to gra zespołowa, to pewnie nie ma żadnego przymusu, żeby być w Platformie. _ Jak jednak dodała, jeśli - mimo różnic uda się współpracować - to _ dobrze by było, żeby tak to trwało _.

Kopacz zapewniła też, że nie obawia się odejścia kolejnych posłów z Platformy ani utraty większości sejmowej. _ - Wszyscy skrupulatnie liczą nasze głosy, ale podczas strategicznych głosowań, nasza przewaga nie jest trzygłosowa czy dwugłosowa, mamy zdecydowaną górkę. To dobrze świadczy o Platformie, że potrafimy przekonywać do swoich projektów _ - zaznaczyła.

_ - Koalicja trwa blisko sześć lat i niezależnie od tego, jakie były spekulacje, czy koalicjant ma inne zdanie, czy też nie i groźby, że PSL może się wyłamać z głosowania, zwykle bywało inaczej. Myślę, że koalicja PO-PSL będzie trwała do końca kadencji _ - oceniła marszałek Sejmu.

Godson złożył we wtorek na ręce marszałek Sejmu rezygnację z członkostwa w klubie PO, zapowiedział też odejście z partii; jak powiedział, będzie teraz posłem niezrzeszonym. Jako przyczyny wymienił m.in. różnice, jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe i _ różne naciski _. Przyznał, że o decyzji o odejściu z klubu PO myślał od roku.

Zadeklarował też, że będzie chciał dalej współpracować z Platformą w tych sprawach, w których będzie miał zgodne poglądy z tą partią.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS przeciwny, ale większość posłów zgodna Posłowie w dzisiejszym głosowaniu zdecydowali o poszerzeniu porządku obrad Sejmu o projekt nowelizacji tegorocznego budżetu. Sprzeciwiał się temu klub PiS.
Debata nad nowelizacją budżetu. NA ŻYWO - _ Pomyliliśmy się, ale pomylili się prawie wszyscy _ - powiedział w Sejmie minister finansów podkreślając, że Polska nie jest jedynym krajem, który musi nowelizować budżet.
Pierwszy próg ostrożnościowy zawieszony. Senat zdecydował Minister Rostowski ma już otwartą drogę do zadłużania kraju. Senat nie zgłosił żadnych poprawek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)