Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy minister zdrowia: Marian Czakański

0
Podziel się:

Nowym ministrem zdrowia został Marian Czakański, ekonomista, członek Rady Nadzorczej Orlenu, były prezes zarządu ING Banku Śląskiego.
Marian Czakański ma 58, ukończył Wydział Finansów i Statystyki na kierunku ekonometrycznym na SGPiS.

Nowym ministrem zdrowia został Marian Czakański, ekonomista, członek Rady Nadzorczej Orlenu, były prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Marian Czakański ma 58, ukończył Wydział Finansów i Statystyki na kierunku ekonometrycznym na SGPiS. W latach 1971-72 był stypendystą Fundacji Ford Special Graduate Student na Massachusetts Institute of Technology. Trzy lata później uzyskał doktorat z ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej z planowania perspektywicznego.

W latach 1970-1989 był między innymi dyrektorem Departamentu Rozwoju Eksportu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, doradcą wicepremiera, dyrektorem Biura Współpracy Gospodarczej z Zagranicą w Urzędzie Rady Ministrów. Sprawował także funkcję dyrektora rządowego Biura Nauki i Postępu Technicznego w Komisji Planowani.

Jako naukowiec wykładał w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz na Uniwersytecie Stanowym w Blacksburg w Wirgini.

W latach 1989-1992 Marian Czakański pracował jako radca polskie ambasady w Kanadzie, a następnie przez sześć lat był wiceprezesem Pekao S.A. W latach 1998-2000 organizował i kierował PTE Nationale - Nederlanden S.A. Pracował także jako członek rad nadzorczych firm: Centrozap SA oraz Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi.

Nowy minister zdrowia jest członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowego Komitetu Doradczego w zakresie biznesu i marketingu w Master Card Int. W ubiegłym roku tygodnik "Przegląd" ulokował Mariana Czakańskiego na 39. miejscu na liście najbardziej wpływowych osób w Polsce.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)