Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy minister zdrowia: Marian Czakański

0
Podziel się

Nowym ministrem zdrowia został Marian Czakański, ekonomista, członek Rady Nadzorczej Orlenu, były prezes zarządu ING Banku Śląskiego.
Marian Czakański ma 58, ukończył Wydział Finansów i Statystyki na kierunku ekonometrycznym na SGPiS.

bDTuYdsl

Nowym ministrem zdrowia został Marian Czakański, ekonomista, członek Rady Nadzorczej Orlenu, były prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Marian Czakański ma 58, ukończył Wydział Finansów i Statystyki na kierunku ekonometrycznym na SGPiS. W latach 1971-72 był stypendystą Fundacji Ford Special Graduate Student na Massachusetts Institute of Technology. Trzy lata później uzyskał doktorat z ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej z planowania perspektywicznego.

W latach 1970-1989 był między innymi dyrektorem Departamentu Rozwoju Eksportu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, doradcą wicepremiera, dyrektorem Biura Współpracy Gospodarczej z Zagranicą w Urzędzie Rady Ministrów. Sprawował także funkcję dyrektora rządowego Biura Nauki i Postępu Technicznego w Komisji Planowani.

bDTuYdsn

Jako naukowiec wykładał w Instytucie Nauk Ekonomiczno-Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz na Uniwersytecie Stanowym w Blacksburg w Wirgini.

W latach 1989-1992 Marian Czakański pracował jako radca polskie ambasady w Kanadzie, a następnie przez sześć lat był wiceprezesem Pekao S.A. W latach 1998-2000 organizował i kierował PTE Nationale - Nederlanden S.A. Pracował także jako członek rad nadzorczych firm: Centrozap SA oraz Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi.

Nowy minister zdrowia jest członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowego Komitetu Doradczego w zakresie biznesu i marketingu w Master Card Int. W ubiegłym roku tygodnik "Przegląd" ulokował Mariana Czakańskiego na 39. miejscu na liście najbardziej wpływowych osób w Polsce.

bDTuYdsO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)