Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy program dla zbrojeniówki we wrześniu

0
Podziel się:

Program dla zbrojeniówki ma być koncepcją niezależną od strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007-2012, którą przyjął rząd w sierpniu 2007 roku.

Nowy program dla zbrojeniówki we wrześniu
(Reporter)
bEIGkXIl

Szczegóły rządowego programu dla branży zbrojeniowej po roku 2012 mają być znane we wrześniu - powiedział Stanisław Głowacki, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ _ Solidarność _.

Jak wyjaśnił Głowacki, który uczestniczył dziś w spotkaniu trójstronnego zespołu ds. warunków restrukturyzacji zakładów przemysłu obronnego, za dwa miesiące powinny być gotowe międzyresortowe uzgodnienia rządowego programu w tej sprawie. _ Chcemy, aby od nowego roku ten program mógł być wdrażany _ - dodał przewodniczący.

Biuro prasowe MG poinformowało, że _ w odróżnieniu od strategii na lata 2007-2012, która w dużym stopniu dotyczyła konsolidacji kapitałowej, w nowym programie główny akcent zostanie położony na instrumenty wspierające rozwój sektora _.

bEIGkXIn

Resort dodał, że przewiduje się m.in.: _ wdrożenie rozwiązań prawnych ułatwiających efektywne funkcjonowanie podmiotów przemysłu obronnego w realiach otwartej konkurencji, jak również wykorzystywanie dostępnych możliwości wspierania prac badawczo-rozwojowych, działań restrukturyzacyjnych oraz promocji wytwarzanego w Polsce uzbrojenia i sprzętu wojskowego _.

MG podkreśla, że przemysł obronny stanowi o niezawisłości państwa, ale też spełnia ważne funkcje gospodarcze, bo daje m.in. miejsca pracy.

Jednocześnie resort wskazał, że zakłady zbrojeniowe powinny wykorzystać możliwości, jakie stwarza współpraca z partnerami zagranicznymi, chodzi np. o dostęp do kapitałów, technologii, produktów i rynków zbytu.

_ Niezbędna jest dywersyfikacja i uatrakcyjnienie oferty rynkowej, zwłaszcza w zakresie nowoczesnych wyrobów, także pod względem terminowości dostaw i cen wyrobów, a także lepsze rozpoznanie potrzeb w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego głównych kontrahentów _ - stwierdziło Ministerstwo Gospodarki.

bEIGkXIt

Jak wynika z informacji MG, program dla zbrojeniówki ma być koncepcją niezależną od strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007-2012, którą przyjął rząd w sierpniu 2007 r. Zakłada ona m.in. utworzenie jednego, silnego podmiotu zbrojeniowego wokół spółki Bumar, aby m.in. ułatwić krajowym firmom zbrojeniowym sprzedaż produktów i zakupy materiałów na rynkach międzynarodowych. Dzięki strategii spółka Bumar skupia obecnie 40 firm, zależnych, stowarzyszonych oraz zagranicznych. Holding jest głównym polskim dostawcą i eksporterem uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Też będą jak policja. Jeszcze przez dwa dni Wojsko wykonało wszystkie swoje zadania związane z mistrzostwami w piłce nożnej.
Ogłosili część Sahary strefą wojskową Tunezja ogłosiła swoją część Sahary zamkniętą strefą wojskową, co oznacza, że na podróż w ten rejon konieczne jest stosowne zezwolenie tunezyjskich władz.
Wojsko otworzyło ogień. Giną dzieci i kobiety Wojska starły się dzisiaj z rebeliantami i ostrzelały kilka dzielnic miasta Dajr az-Zaur w pobliżu granicy Syrii z Irakiem.
bEIGkXIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)