Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy program PiS. "My mówimy o faktach, Kaczyński obiecuje"

0
Podziel się:

Premier jest gotów stanąć twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim i na serio porozmawiać o wyzwaniach dotyczących każdego bez wyjątku tematu.

Nowy program PiS. "My mówimy o faktach, Kaczyński obiecuje"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Obietnice PiS-u niemożliwe do spełnienia. Tak uważa Donald Tusk, zapytany przez dziennikarzy w Opolu o dzisiejszy kongres partii Jarosława Kaczyńskiego. Dziś ma ona ogłosić plan naprawy państwa.

Premier mówił, że odpowiedzialny rząd, podejmuje też trudne decyzje, także dotyczące wydłużenia wieku emerytalnego. Podkreślił, że każdy, kto będzie mówił, że w Polsce można odchodzić wcześniej na emeryturę niż w Europie, a jednocześnie gonić ją gospodarczo - korzysta z możliwości braku odpowiedzialności za słowa, bo nie rządzi.

Tusk dodał, że jeśli chcemy zbliżać się finansowo do krajów europejskich, to nie można przeprowadzać wielkich wydatków socjalnych, utrzymywać dużej liczby miejsc pracy, a przy tym wysokich zarobków.

Donald Tusk podkreślił, że z jego strony można spodziewać się _ faktów _, a ze strony PiS-u _ obietnic i zapowiedzi _. Premier zapewnił też, że jest gotów stanąć _ twarzą w twarz _ z Jarosławem Kaczyńskim i - jak się wyraził - _ na serio porozmawiać o wyzwaniach dotyczących każdego bez wyjątku tematu _, także w studiu telewizyjnym. Tusk dodał, że od 2007 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości ucieka przed debatą z nim.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)