Notowania

Nowy rozkład jazdy PKP. Będzie wolniej

Zmiany najbardziej odczują podróżni na trasie Warszawa- Gdańsk i Warszawa - Łódź.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faxepl/CC/Flickr)

*Od dziś dużo zmian na kolei. Rozpoczyna się kolejny etap modernizacji torów, a to oznacza korektę w rozkładzie jazdy pociągów. *

Zmiany najbardziej odczują podróżni na trasie Warszawa- Gdańsk i Warszawa - Łódź - zapowiada Krzysztof Łańcucki z Polskich Linii Kolejowych. - _ Nieco dłuższe, od kilkunastu do kilkudziesięciu minut są przejazdy z Warszawy do Gdańska i w kierunku przeciwnym. Warto też powiedzieć o Łodzi. Kilka pociągów będzie kursowało trasą okrężną przez Sochaczew, to będzie podróż około 15 minut dłuższa _ - wylicza Łańcucki.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA ŁAŃCUCKIEGO:

(Źródło: IAR)

Utrudnienia będą też na linii Warszawa - Poznań, Warszawa - Kraków - Katowice, a także w samej stolicy, gdzie będą zamknięte tory linii podmiejskiej między Dworcem Wschodnim a Zachodnim. Dlatego też PKP apeluje, żeby przed podróżą dokładnie sprawdzić godziny odjazdu, które mogą się jeszcze zmieniać.

- _ Zawsze trzeba sprawdzić, to jest jednak podróż pociągiem. Kiedy wybieramy się w daleką podróż warto zadbać i o to, żeby dokładnie wiedzieć, kiedy odjeżdżamy, kiedy przyjeżdżamy. Również po to, żeby wiedzieć, czego Państwo od nas wymagają i czego mogą od nas oczekiwać _ - tłumaczy Łańcucki. **

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA ŁAŃCUCKIEGO:

*(Źródło: IAR)* **

W nowym rozkładzie jazdy pojawi się kilkadziesiąt nowych pociągów, głównie do miejscowości turystycznych. Kilka pociągów za to wycofano - między innymi _ Helenę Modrzejewską _ z Warszawy do Krakowa i _ Morskie Oko _ z Warszawy do Zakopanego.
Zmienia się także oferta przewoźników. W pociągach TLK spółki PKP Intercity zakup miejscówki w I klasie jest od dziś obowiązkowy.

Jak tłumaczy przedstawiciel przewoźnika Katarzyna Ziemnicka, to dlatego, by pasażerowie mieli zagwarantowane miejsce siedzące w pociągu. - _ Mieliśmy bardzo dużo skarg, reklamacji, że pomimo iż podróżny zakupił taką rezerwację ze swojego miejsca skorzystać nie mógł _- mówi Ziemnicka.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KATARZYNY ZIEMNICKIEJ:

(Źródło: IAR)

Od dziś na tory wracają tez pociągi kategorii Express. W I klasie ekspresów będzie oferowany darmowy bezprzewodowy internet.

Rozkłady jazdy można sprawdzać na stronie www.pkp.pl i na stronach internetowych przewoźników, a także pod numerem ogólnopolskiej infolinii kolejowej 19 757 z telefonów stacjonarnych i 42 20 55 007 z telefonów komórkowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t140475.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;kupily;pendolino;grabarczyk;daje;gwarancje,111,0,841327.html) PKP kupiły Pendolino. Grabarczyk daje gwarancje Pociągi mają jeździć na trasie Kraków-Katowice-Warszawa-Gdańsk a bilety będą kosztować 60-150 zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;cargo;zaplaci;60;mln;zlotych;kary,200,0,826056.html) PKP Cargo zapłaci 60 mln złotych kary Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ponad;1;mln;zl;kar;za;chaos;na;kolei,39,0,814887.html) Ponad 1 mln zł kar za chaos na kolei Urząd Transportu Kolejowego ukarał PKP Intercity i Przewozy Regionalne za bałagan przy wprowadzaniu rocznego rozkładu jazdy pociągów w grudniu 2010 roku.
Tagi: rozkład jazdy pociągów, pkp, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz