Notowania

nowy rząd
24.12.2012 13:34

Nowy rząd na Ukrainie. Ludzie Janukowycza na stanowiskach

Oprócz wicepremiera, lojalnymi wobec urzędującego prezydenta są ministrowie: finansów, MSW, energetyki i przemysłu oraz nowego resortu - dochodu i podatków

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powołał nowy rząd. W gabinecie premiera *
*
Mykoły Azarowa pojawiło się kilka osób blisko związanych z szefem państwa. Kilku ministrów zachowało swoje stanowiska.

Pierwszym wicepremierem został dotychczasowy szef Banku Narodowego Ukrainy Serhij Arbuzow - osoba uznawana przez ekspertów za _ skarbnika rodziny Janukowyczów _. Za lojalnego wobec prezydenta uznaje się też ministra finansów Jurija Kołobowa i szefa MSW Witalija Zacharczenkę. Obydwaj zajmowali te stanowiska w poprzednim rządzie. Inna osoba związana z Wiktorem Janukowyczem to Ołeksandr Klymenko, który z fotela szefa Służby Podatkowej przesiądzie się na fotel ministra nowego resortu: Dochodów i Podatków. Z kolei na czele Ministerstwa Energetyki i Przemysłu Węglowego stanie inny urzędnik związany z Wiktorem Janukowyczem - Eduard Stawycki.

Nowym szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych został znany na Zachodzie, doświadczony dyplomata - Leonid Kożara.

Stanowisko zachował dotychczasowy minister edukacji Dmytro Tabacznyk. Jest to prorosyjski polityk, propagujący między innymi radziecką wizję historii i starający się zunifikować ukraiński system szkolnictwa z rosyjskim.

Pewną sensacją stało się także objęcie stanowiska ministra polityki społecznej przez Natalię Korolewską. W niedawnych wyborach parlamentarnych kierowała ona pseudoopozycyjnym projektem _ Ukraino, do przodu _. Ugrupowanie, wspierane potajemnie ogromnymi środkami finansowymi przez polityków rządzącej Partii Regionów, otrzymało 1,58 proc. głosów.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej branży Ukraina chwali się sukcesem Wartość eksportu ukraińskich produktów rolnych wzrósł w ciągu roku, aż o 20 procent.
To już zimna wojna między Ukrainą i Rosją? Odwołano zaplanowaną wizytę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Moskwie, gdzie miał rozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o współpracy Ukrainy z Unią Celną.
Szykanują adwokata Tymoszenko? Stacje telewizyjne ogłosiły, powołując się na własne źródła, że obrońca Tymoszenko został zatrzymany w związku z zaległościami w alimentach.
Tagi: nowy rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz