Notowania

stocznia
03.12.2009 13:36

Nowy termin sprzedaży Stoczni Szczecin

Aukcja części majątku stoczni odbędzie się 18 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

*Internetowa aukcja części majątku stoczni Szczecin odbędzie się 18 grudnia. Termin zmienił się o jeden dzień w stosunku do tego co zapowiadała Agencja Rozwoju Przemysłu. *

ARP podkreśla, że nie zmienia się termin składania przez potencjalnych inwestorów oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłaty wadium, uprawniającego do udziału w aukcji na części majątku szczecińskiego zakładu. Termin ten został wyznaczony na 11 grudnia.

Licytacje w sprawie aktywów stoczni Gdynia odbędą się natomiast 16 grudnia.

W ubiegły czwartek odbyły się przetargi na zakup części majątku stoczni Gdynia. Firmy Energomontaż Północ Warszawa i Stocznia Nauta Gdynia wylicytowały go na łączną sumę około 90 mln zł. Zostały rozstrzygnięte cztery przetargi, a do trzech nie zgłosili się oferenci, mimo że wpłacili wadium. Łącznie ogłoszonych było 18 przetargów na majątek o wartości ok. 300 mln zł.

W piątek konsorcjum osób fizycznych wylicytowało część majątku stoczni Szczecin na kwotę ponad 10 mln zł, a Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na sumę 211,6 tys. zł. Zostały rozstrzygnięte trzy przetargi, do jednego nie zgłosił się oferent, pomimo wpłacenia wadium. Łącznie ogłoszonych było 13 licytacji na majątek o wartości ponad 119 mln zł.

Tagi: stocznia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz