Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy wiceminister transportu - jest nim Zbigniew Rynasiewicz

0
Podziel się:

Poseł PO zastąpi odwołanego przez premiera Tadeusza Jarmuziewicza.

Nowy wiceminister transportu - jest nim Zbigniew Rynasiewicz
(PAP/Paweł Kula)

Poseł PO Zbigniew Rynasiewicz (na zdj.) potwierdził nieoficjalne informacje, że otrzymał nominację na funkcję wiceministra transportu. Zastąpił odwołanego w poniedziałek Tadeusza Jarmuziewicza. Rynasiewicz był do tej pory szefem sejmowej komisji infrastruktury.

Rynasiewicz jest posłem czwartą kadencję. Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2002-2005 pełnił funkcję starosty leżajskiego. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Grodzisko Dolne (woj.podkarpackie). Był najmłodszym wójtem w województwie, miał wtedy 26 lat.

Urodził się 4 października 1963 roku w Grodzisku Dolnym, mieszka tam do dziś.

Premier Donald Tusk odwołał Jarmuziewicza z funkcji wiceministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w poniedziałek. Kłopoty Jarmuziewicza rozpoczęły się pod koniec maja, gdy ujawniono informację o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1.

Media donosiły o notatce sporządzonej przez pracownika Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z której wynikało, że Jarmuziewicz rozmawiał w restauracji z przedstawicielami firmy Alpine Bau i lokalnymi władzami o budowie odcinka autostrady A1. Tymczasem pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarmuziewicz odwołany. Przez tą aferę - _ Premier wręczył mu dziś rano odwołanie _ - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.
Nowak tłumaczy wiceministra. Ten ma urlop Dopytywany przez dziennikarzy, czy będzie dymisja wiceministra, odpowiedział, że takie decyzje podejmuje premier.
Dymisja Jarmuziewicza. "Podpiszę dokumenty" - _ Decyzja zapadła _ - powiedział premier Donald Tusk dziennikarzom -_ Wiceminister Jarmuziewicz wróci do pracy poselskiej _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)