Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NWZA PZU Życie 28 kwietnia bez podstaw prawnych - PZU Życie

0
Podziel się:

Zwołanie na 28 kwietnia nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy PZU Życie pozbawione jest podstaw prawnych

- twierdzi spółka w przesłanym oświadczeniu.

Wcześniej wiarygodne źródła twierdziły, że NWZA PZU Życie SA odbędzie się prawdopodobnie 28 kwietnia.

Zwołane ono zostało na wniosek Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń, które chciało przyspieszyć termin walnego, pierwotnie wyznaczonego na 7 maja.

'NWZA PZU Życie zostało zwołane zgodnie z prawem na 7 maja i ma w porządku obrad wybór rady nadzorczej oraz biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finansowego za 2000 rok. W związku z powyższym, że PZU Życie spełniło wymagania Urzędu, PUNU nie posiada kompetencji do zwoływania NWZA spółki' - napisano w komunikacie.

Ponadto, jak twierdzi PZU Życie, walne zwołał wiceprezes PUNU Ryszard Nowak, który nie posiada kompetencji do wydawania decyzji administracyjnych w stosunkach zewnętrznych, albowiem takie przysługują wyłącznie prezesowi PUNU.

PZU Życie funkcjonuje bez rady nadzorczej od czasu, gdy na początku marca tego roku najpierw czterej członkowie, w tym przewodniczący, a następnie piąty członek rady, zrezygnowali tuż przed pierwszym posiedzeniem rady.

Brak rady uniemożliwiał powołanie audytora, który zbadałby sprawozdanie finansowe PZU Życie.

Pierwotnie PZU Życie informowało, iż walne zgromadzenie spółki odbędzie się 31 maja. Prezes PZU Życie Grzegorz Wieczerzak zapowiadał, że tego dnia odejdzie i nie będzie kandydował na następną kadencję.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)