Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

O nim Oleksy nie będzie rozmawiał szczerze

0
Podziel się:

Były premier wierzy, że SLD osiągnie dobry wynik.

O nim Oleksy nie będzie rozmawiał szczerze

Money.pl: Panie premierze na 100 procent nie wystartuje Pan w wyborach z list SLD?

*Józef Oleksy, były premier: *Wszystko na to wskazuje, czekam jednak jeszcze na rozmowę z Grzegorzem Napieralskim.

Szef SLD dał Panu czas do czwartku na ostateczną decyzję. Czyli nie wszystko jeszcze stracone?

Nie rozpatruję tego w kategoriach straty.

Napieralski powiedziałby pewnie, że to jednak strata dla SLD.

To na pewno.

Panu jedynka w Nowym Sączu nie odpowiadała, ale mam rozumieć, że jeszcze jest szansa, że dostanie Pan miejsce gdzie indziej?

Nie chcę spekulować. Ogłosiłem swoje stanowisko odnośnie miejsca, jakie mi zaproponowano. Jeżeli coś się zmieni, wtedy możemy podyskutować. Na razie, gdybym wdawał się w spekulacje, mógłby mi ktoś zarzucić, że jestem niepoważny.

Czytaj w Money.pl

Money.pl/Tomasz BrankiewiczOleksy nie kandyduje. Miller jedynką

Leszek Miller mówił, że dla byłego premiera cała Polska to jeden wielki okręg wyborczy. Pan jednak nie chciał startować z Nowego Sącza. Panu Polska jako okręg wyborczy nie odpowiada?

To nie prawda, że nie odpowiada. Mój stosunek do ziemi sądeckiej jest pełen uczuć, serdeczności i przyjaźni. Cały problem opiera się na tym, że miałem inne oczekiwania. Chciałem miejsce na Mazowszu, bo tu pracowałem przez lata, a tam nie. Serdeczność i uczucia to jest jedno, a polityczne realia to jest drugie. Trzeba to postrzegać w tym kontekście.

Jeżeli zaś chodzi o Leszka Millera, to nie czuje się aż tak zasłużony i popularny, żeby wyznawać jego zasadę, co do popularności byłych premierów. Miller ogłosił, że może startować z całej Polski i wszędzie będzie potrzebny. Moje uznanie.

Kobiety skrytykowały listy SLD. Partia, która ostro walczyła o parytety, teraz zrzuciła panie z obiecanych im wcześniej _ jedynek _ i _ dwójek _. Magdalena Środa powiedziała nawet, że to skandaliczne.

Nie uczestniczyłem w układaniu list i nie mam pojęcia dlaczego tak wyszło.

Środa za przykład podaje Dorotę Gardias, szefową związku pielęgniarek. Profesor mówi: _ Łatwiej do Gdyni wcisnąć Millera niż Dorotę Gardias, która przecież pochodzi z Pomorza. Kolesiostwo nadal rządzi w SLD _.

Uznaję parytety, ale nie można z kogoś na siłę robić kandydata tylko dlatego, że jest kobietą. Mówiono mi zresztą, że był kłopot ze znalezieniem dobrych kandydatek. Sama Magdalena Środa odmówiła propozycji SLD. Inne panie też jak słyszałem.

Grzegorz Napieralski to jest dobry szef SLD?

Jakiej Pan spodziewa się odpowiedzi?

Szczerej.

Szczerze panu powiem, że publicznie nie wdaję się w ocenę liderów.

Pytam ponieważ ktoś w SLD popełnia błąd. Mimo walki o poparcie sondaże nie są najlepsze.

Mogę odpowiedzieć tylko biblijnie: _ Po owocach ich poznacie _.

Czyli Józef Oleksy wierzy, że _ owoce _ wyborów będą dużo lepsze niż wyniki sondaży?

Wyznaję akt wiary w tej kwestii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t127477.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/wikinski;oleksy;dostanie;zakaz;picia;wina,43,0,844587.html) Wikiński: Oleksy dostanie zakaz picia wina Nie wyobrażam sobie związku Napieralskiego z Kaczyńskim po wyborach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t131287.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/senyszyn;skoro;w;wyborach;startuje;tusk;moze;tez;miller,22,0,768022.html) Senyszyn: Skoro w wyborach startuje Tusk, może też Miller Partia to nie młodzieżówka. Jest w niej miejsce dla polityków w każdym wieku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t125206.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/leszek;miller;otworzyl;instytut;europejski,206,0,733390.html) Leszek Miller otworzył Instytut Europejski Do rady programowej Instytutu były premier pozyskał byłego unijnego komisarza Guentera Verheugena.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)