Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama chce, by Kongres przeznaczył więcej pieniędzy na walkę z terroryzmem

0
Podziel się:

Fundusz na rzecz walki z terroryzmem ma zostać wykorzystany na szkolenie i wyposażenie w sprzęt walczących z ekstremistami partnerów USA w innych krajach.

Obama chce, by Kongres przeznaczył więcej pieniędzy na walkę z terroryzmem
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent USA Barack Obama chce, by Kongres dofinansował fundusz na rzecz walki z terroryzmem. Ma on zostać wykorzystany na szkolenie i wyposażenie w sprzęt walczących z ekstremistami partnerów USA w innych krajach - oświadczył w poniedziałek Biały Dom.

Fundusz ma stanowić kluczowy element prezydenckiej strategii walki z Państwem Islamskim, dżihadystycznym ugrupowaniem działającym w Syrii i Iraku. Nie podano jaką sumą ma dysponować fundusz.

Obama uważa, że obecnie dysponuje poparciem wystarczającym do zareagowania na zagrożenie, jakie bojownicy Państwa Islamskiego stanowią dla amerykańskich obywateli - podkreślił rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Jeśli prezydent postanowi rozszerzyć spektrum działań zbrojnych przeciw islamistom w Iraku i Syrii, wówczas zdecyduje, czy potrzebuje dodatkowego upoważnienia Kongresu - dodał.

W środę Obama ma przedstawić swój plan _ przechodzenia do ofensywy _ wobec Państwa Islamskiego. Dzień wcześniej spotka się z przywódcami Kongresu, aby zabiegać o ich poparcie dla swojej inicjatywy.

Na zakończonym w ubiegłym tygodniu szczycie NATO w Walii sekretarz stanu USA John Kerry wezwał dziewięć krajów sojuszniczych - Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Włochy, Polskę, Danię, Turcję, Kanadę i Australię - do udziału wraz z USA w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom zaatakował Samsunga za... Chodzi o wykorzystanie do promocji zdjęcia, zrobionego przez jednego z amerykańskich sportowców z prezydentem Barackiem Obamą.
Ważny dzień dla Obamy. Co powie? Prezydent USA, jak oczekują komentatorzy, będzie chciał wykorzystać orędzie przed Kongresem, by przedstawić się jako zdeterminowanego lidera, gotowego w pełni wykorzystać pozostające mu trzy lata na urzędzie.
Szczyt zwołany przez Obamę w sprawie paraliżu. Efekt? To pierwsze rozmowy Obamy z liderami Kongresu, od kiedy rząd funkcjonuje bez budżetu. Amerykanie za bałagan obwiniają Republikanów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)