Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w usa
29.06.2010 18:45

Obama i Bernanke: Regulacje finansowe ustabilizują rynek

Prezydent USA i szef Fed zgodni, co do dalszych reform w Stanach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent USA Barack Obama i szef banku centralnego, Federal Reserve (Fed), Ben Bernanke wyrazili pogląd, że gospodarka amerykańska umacnia się i należy aktywizować wzrost w celu zwiększania zatrudnienia. *

Obama i Bernanke rozmawiali w Gabinecie Owalnym Białego Domu na temat obecnej sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Prezydent powiedział, że nowe ustawy w sprawie regulacji obrotu finansowego, jakie ma w najbliższym czasie zatwierdzić Kongres, zapewnią przewidywalność rynkom finansowym i pomogą konsumentom.

Jak zaznaczył Bernanke, przeprowadził on z Obamą _ mającą szeroki zakres _ dyskusję o gospodarce i reformie nadzoru finansowego.

_ - Uważam jednak za bardzo ważne, że rozmawialiśmy o tym również w kontekście międzynarodowym _ - powiedział dziennikarzom szef Fed.

_ - To, co dzieje się na całym świecie, na rynkach, dotyczy nas tutaj w Stanach Zjednoczonych i jest dla nas bardzo ważne, by przyjmować perspektywę globalną przy dyskutowaniu na temat gospodarki _ - dodał Bernanke.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kryzys w usa, usa, bernanke, regulacje, rynki finansowe, obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz