Notowania

Barack Obama
30.08.2011 08:15

Obama mianował nowego szefa zespołu doradców ekonomicznych

Profesor ekonomii na Uniwersytecie Princeton został szefem zespołu doradców ekonomicznych w Białym Domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nominację profesora ekonomii na Uniwersytecie Princeton, Alana Kruegera musi jeszcze zatwierdzić Senat.

Krueger ma 50 lat i specjalizuje się w problematyce rynku pracy. Jego wybór - jak sądzą obserwatorzy - wiąże się z poszukiwaniem przez administrację sposobów zmniejszenia wciąż wysokiego bezrobocie.

Na swoim nowym stanowisku zastąpi Austana Goolsbee, jednego z głównych doradców ekonomicznych Obamy, który na początku sierpnia wznowił pracę na Uniwersytecie Chicago, przerwaną po przejściu do rządu.

Na początku prezydentury Obamy Krueger pełnił funkcję dyrektora wydziału polityki ekonomicznej w Ministerstwie Skarbu, gdzie zajmował się programami zachęt dla pracodawców, aby zwiększali zatrudnienie. Wrócił potem do Princeton, z którą to uczelnią jest związany od 1987 r.

Krueger zrobił doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Harvarda. W latach 90. pracował jako główny ekonomista w Ministerstwie Pracy.

ŚLEDŹ NA BIEŻĄCO SYTUACJĘ NA RYNKACH

Czytaj więcej na temat problemów gospodarczych USA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;przez;telefon;ozywia;gospodarke,199,0,898503.html) Telefon z Białego Domu. By ożywić gospodarkę Przywódcy Stanów i Niemiec omówili też sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t153743.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/izba;reprezentantow;uchwalila;plan;podniesienia;limitu;zadluzenia,183,0,884663.html) Decydujące głosowanie w USA. Czekają na ostateczną decyzję Przeciw uchwale była część Republikanów oraz około połowy Demokratów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dramatyczny;apel;obamy;do;kongresu;usa,52,0,880692.html) Dramatyczny apel Obamy do Kongresu Krytycy prezydenta stwierdzili, że jego przemówienie było _ oderwane od rzeczywistości _.
Tagi: Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz