Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obama
02.10.2013 10:34

Obama odwołał wizytę w Malezji

Biały Dom do tej pory nie poinformował o zmianach w programie prezydenckiej podróży. Obama byłby pierwszym amerykańskim prezydentem z wizytą w Malezji od czasów Lyndona B. Johnsona w 1966 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama odwołał zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę w Malezji - poinformowały w środę malezyjskie władze. Powodem jest paraliż federalnego rządu spowodowany brakiem zgody w Kongresie USA w sprawie ustawy budżetowej.

Malezyjski premier Najib Razak powiadomił, że sam Obama w rozmowie telefonicznej przekazał mu, iż na konferencji poświęconej przedsiębiorczości w Kuala Lumpur 11 października będzie go reprezentował sekretarz stanu John Kerry.

Biały Dom do tej pory nie poinformował o zmianach w programie prezydenckiej podróży.

Obama miał zgodnie z planem wylecieć w sobotę wieczorem w podróż obejmującą poza Malezją, jeszcze trzy kraje Azji: Indonezję, Brunei i Filipiny. W poniedziałek na indonezyjskiej wyspie Bali rozpoczyna się szczyt państw organizacji Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC).

Obama byłby pierwszym amerykańskim prezydentem z wizytą w Malezji od czasów Lyndona B. Johnsona w 1966 roku.

Amerykański prezydent dwukrotnie odwoływał wizyty w Azji w 2010 roku - raz musiał zostać w Waszyngtonie z powodu głosowania nad ustawą o opiece zdrowotnej, a drugi raz przyczyną był wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Brazylii żąda wyjaśnień od Obamy Dilma Rousseff oświadczyła w Sankt Petersburgu, że jej przyszła wizyta państwowa w Waszyngtonie zależy od wyjaśnień prezydenta Baracka Obamy w sprawie szpiegowania przez wywiad USA jej osobistej korespondencji.
Rosja rozczarowana słowami Putina Chodzi o decyzję prezydenta USA, który odwołał wizytę w Moskwie, gdzie na początku września miał się spotkać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Obama odkurza plan pobudzania gospodarki Prezydent USA proponuje inwestycje publiczne, w tym zwłaszcza w infrastrukturę, przemysł, edukację i badania.
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz