Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama odwołuje wizytę w Rosji. "Spotkania z Putinem nie mają sensu"

0
Podziel się:

Washington Post ocenia, że Biały Dom pozbył się już nadziei na stworzenie konstruktywnych relacji z Kremlem,

Obama odwołuje wizytę w Rosji. "Spotkania z Putinem nie mają sensu"
(PAP/EPA)
bEszoQrp

Afront wobec Rosji, oznaka złych stosunków Waszyngtonu z Moskwą, koniec prób poprawy stosunków z Kremlem - tak amerykańska prasa komentuje rezygnację przez Baracka Obamę z podróży do Moskwy. Powodem decyzji prezydenta USA było przyznanie przez Rosję azylu Edwardowi Snowdenowi.

Dziennik _ Washington Post _ odwołanie wizyty Baracka Obamy określa mianem _ celowego afrontu _ wobec Moskwy, który odzwierciedla szkody jakie sprawa Edwarda Snowdena przyniosła i tak pogarszającym się stosunkom USA z Rosją. Gazeta ocenia, że Biały Dom pozbył się już nadziei na stworzenie konstruktywnych relacji z Kremlem, co określano mianem resetu w stosunkach amerykańsko-rosyjskich.

Według Dziennika _ New York Times _ Barack Obama doszedł do wniosku, że stanowiska USA i Rosji w kluczowych sprawach tak daleko się rozeszły, że spotkania z Władimirem Putinem nie mają sensu. Gazeta podkreśla, że Biały Dom już wcześniej miał wątpliwości czy inwestowanie czasu i energii w poprawę stosunków z Rosją ma jakikolwiek sens. _ New York Times _ zwraca uwagę, że od dziesięcioleci nie zdarzyło się, by amerykański przywódca odwołał tego rodzaju podróż zagraniczną.

bEszoQrr
Czytaj więcej w Money.pl
Obama: To powrót do zimnej wojny Choć USA i Rosją nie mają umowy o ekstradycji, Waszyngton domagał się od Moskwy odesłania byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena, by stanął przed sądem.
Putin zadowolony. Pochwalił Amerykanów Prezydent Władimir Putin ma nadzieję, że jego kontakty z prezydentem Barackiem Obamą przyczynią się do jej pogłębienia.
Agencje negocjują, co ze Snowdenem Rosyjskie i amerykańskie służby specjalne prowadzą rozmowy na temat Edwarda Snowdena - poinformował rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.
bEszoQrS
KOMENTARZE
(0)