Notowania

obama
24.03.2012 07:51

Obama udał się z wizytą do Korei Południowej

Prezydent USA weźmie udział w międzynarodowym spotkaniu na szczycie poświęconym bezpieczeństwu nuklearnemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Prezydent USA weźmie udział w międzynarodowym spotkaniu na szczycie poświęconym bezpieczeństwu nuklearnemu. *

W obradach szczytu, który odbędzie się w poniedziałek i we wtorek, mają wziąć udział przywódcy ponad 50 krajów świata.

Wizyta Obamy nastąpi w okresie kolejnego wzrostu napięcia między obu państwami koreańskimi w związku z planami Korei Północnej wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu.

Rząd USA oświadczył już, że plan ten stawia pod znakiem zapytania niedawne porozumienie z Phenianem przewidujące udzielenie amerykańskiej pomocy żywnościowej.

Program wizyty prezydenta USA przewiduje odwiedzenie w niedzielę rano Strefy Zdemilitaryzowanej oddzielającej Koreę Północną od Południowej. Zdaniem Associated Press, może to być odczytane przez Phenian jako demonstracja siły wobec nowego przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

Czytaj w Money.pl
Tak Cameron rozprasza wątpliwości Obamy Jak podaje Waszyngton, wizyta ma na celu rozproszenie wszelkich wątpliwości co do _ specjalnego _ charakteru sojuszu między obu państwami.
Obama w opałach. Nie będzie prezydentem? Sondaż wśród Amerykanów, wskazuje, że obecny prezydent traci poparcie społeczne, głównie z powodu cen benzyny.
Obama próbuje przypodobać się Putinowi Jako nieoczekiwane wyjście naprzeciw nowemu prezydentowi Rosji określa w dziś dziennik Kommiersant decyzję prezydenta Obamy o przeniesieniu szczytu G8 z Chicago do Camp David, około 100 km na północ od Waszyngtonu.
Tagi: obama, usa, wizyta, korea południowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz