Notowania

obama
07.08.2009 19:59

Obama: Uratowaliśmy gospodarkę przed katastrofą

Tak prezydent USA skomentował zaskakujące dane z rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jurvetson/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama z zadowoleniem przyjął dane świadczące o lepszej sytuacji na amerykańskim rynku pracy i oświadczył, że jego administracja uratowała gospodarkę USA przed katastrofą.

Przemawiając z ogrodzie Białego Domu, Obama z zadowoleniem przyjął opublikowane wcześniej w piątek dane Ministerstwa Pracy, zgodnie z którymi bezrobocie spadło w lipcu do 9,4 proc. w porównaniu z 9,5 proc. miesiąc wcześniej, choć analitycy przepowiadali jego wzrost. Był to pierwszy spadek od 15 miesięcy.

_ W piątek otrzymaliśmy nowe sygnały świadczące o tym, że najgorsze może już być za nami - powiedział Obama. - Jestem przekonany, że widać światełko w tunelu _.

_ Nie tylko uratowaliśmy naszą gospodarkę przed katastrofą, ale także położyliśmy nowe podwaliny pod rozwój _ - dodał.

Obama zastrzegł jednak, że pozostaje jeszcze wiele do zrobienia i on sam nie spocznie, dopóki _ każdy Amerykanin, który szuka pracy, nie znajdzie jej _. _ Musimy wejść na szczyt stromej góry, a wyruszyliśmy z bardzo głębokiej doliny _ - dodał.

Według piątkowych danych, w USA spadło także tempo redukcji miejsc pracy. W lipcu zlikwidowano ich 247 tys., zaś w czerwcu 443 tys.

_ - Tracimy etaty w tempie dwukrotnie niższym, niż kiedy obejmowałem urząd _ - podkreślił Obama.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz