Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obama w Polsce. Są szanse na przyjazd Obamy 4 czerwca

0
Podziel się:

- Barack Obama otrzymał oficjalne zaproszenie, zostało ono przyjęte z zainteresowaniem, teraz czekamy na odpowiedź Białego Domu - mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Obama w Polsce. Są szanse na przyjazd Obamy 4 czerwca
(PAP/EPA)

Czy Barack Obama odwiedzi Polskę w związku z 25. rocznicą wyborów czerwcowych? Nie ma jeszcze odpowiedzi ze strony amerykańskiej, ale są okoliczności, które pozwalają na to liczyć - mówił w wywiadzie dla TVP Info prezydent Bronisław Komorowski.

Barack Obama otrzymał oficjalne zaproszenie, zostało ono przyjęte z zainteresowaniem, teraz czekamy na odpowiedź Białego Domu - mówił prezydent. Bronisław Komorowski podkreślał, że obecność amerykańskiego prezydenta byłaby ważnym gestem podkreślającym słuszność wyboru sprzed ćwierć wieku. Jest to szczególnie ważne w związku z sytuacją na wschodzie. Poza tym w planach Obamy była podróż do Europy - szczyt G8 w Soczi, który się nie odbędzie. Jeśli nawet prezydent Obama nie przyleci do Polski w czerwcu, to prezydent liczy, że rząd USA będzie reprezentowany podczas uroczystości na wysokim szczeblu.

Bronisław Komorowski wyraził też nadzieję, że zapowiedzi dalszego pogłębiania współpracy wojskowej i gospodarczej Stanów Zjednoczonych i Polski zostaną spełnione. Chodzi między innymi o otwarcie rynku europejskiego dla amerykańskiego gazu ziemnego.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)