Notowania

usa
12.11.2009 17:07

Obama zapowiada walkę z bezrobociem

Bezrobocie w USA przekroczyło 10 procent mimo oznak, że gospodarka wychodzi z recesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)


Prezydent USA Barack Obama oznajmił, że w grudniu odbędzie się w Białym Domu _ konferencja _z udziałem przedstawicieli rządu, sektora prywatnego i ekonomistów na temat sposobów zwiększenia liczby miejsc pracy.
Tydzień temu rząd ogłosił, że bezrobocie w USA przekroczyło 10 procent mimo oznak, że gospodarka wychodzi z recesji. Przyspieszenie wzrostu osiągnięto jednak głównie dzięki temu, że firmy obcięły koszty, m.in. zwalniając pracowników.

_ - Amerykanie desperacko szukają pracy. To wielkie wyzwanie stojące przed naszą gospodarką, wyzwanie, któremu moja administracja jest absolutnie zdecydowana stawić czoło _ - powiedział Obama w czwartek, przed wyjazdem w podróż do Azji.

_ - Musimy być otwarci na wszelkie dobre nowe pomysły, aby tworzyć miejsca pracy _ - dodał.

Podkreślił też, że w Azji będzie się starał o maksymalne udostępnienie tamtejszych rynków dla amerykańskich towarów.

Republikańska opozycja krytykuje prezydenta, twierdząc, że jego dotychczasowa polityka - m.in. zapowiedzi podniesienia podatków i plan reformy ochrony zdrowia - stwarzają dla biznesu antybodźce do zatrudniania pracowników.

* [ Amerykańscy konsumenci w złych nastrojach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/amerykanscy;konsumenci;w;zlych;nastrojach,86,0,551254.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz