Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obchody Dnia Niepodległości pod nadzorem policji

0
Podziel się:

Wciąż żywa jest pamięć o tragicznym w skutkach zamachu terrorystycznym w Bostonie sprzed niespełna czterech miesięcy.

Obchody Dnia Niepodległości pod nadzorem policji
(sidewalk flying/CC/Flickr)

Zaostrzone środki bezpieczeństwa wprowadzono w miastach USA w czasie wczorajszych obchodów Dnia Niepodległości. Wciąż żywa jest pamięć o tragicznym w skutkach zamachu terrorystycznym w Bostonie sprzed niespełna czterech miesięcy.

W związku z tradycyjnym pokazem ogni sztucznych nad rzeką Hudson w Nowym Jorku na pobliskich ulicach policja od rana przeczesywała wszystkie podziemne garaże i parkingi. Jednostki antyterrorystyczne usuwały wszystkie pojemniki na śmieci i używały psów do wykrywania materiałów wybuchowych. Jak poinformował rzecznik policji Paul Browne, zmobilizowano także siedem śmigłowców i 16 łodzi patrolowych na rzece.

W Waszyngtonie dziesiątki tysięcy mieszkańców miasta jak co roku zebrało się na Mallu, gigantycznym trawniku między Kapitolem a obeliskiem pierwszego prezydenta USA, którego imieniem nazwano stolicę. Przewidziano pokaz fajerwerków i koncertu z muzyką do filmu _ Lincoln _.

15 marca podczas tradycyjnego maratonu w Bostonie na jego końcowym odcinku eksplodowały dwie bomby podłożone przez czeczeńskich imigrantów. Zginęły trzy osoby, kilkadziesiąt zostało rannych. Terroryści - którzy zapowiadali także zamach na 4 lipca - ukryli ładunki wybuchowe w plecakach.

Świąteczne akcenty w Bostonie, to w tym roku pokaz fajerwerków i koncert miejscowej popularnej orkiestry Boston Pops. Wzdłuż rzeki Charles policja ustawiła zapory i rozmieściła kamery. Na koncert można się dostać tylko przez trzy ściśle kontrolowane bramki z wykrywaczami metali. Nie wolno wnosić dużych chłodziarek na kółkach, plecaków, puszek z napojami ani dużych butli z koktajlami - co było dozwolone w ubiegłym roku. Dopuszczono tylko wodę w plastikowych butelkach i kanapki w przezroczystych torebkach foliowych.

Policja twierdzi, że wprowadziła tylko _ zdroworozsądkowe _ środki bezpieczeństwa. Bostończycy, pytani czy nie przejmują się nienormalnymi warunkami, odpowiadają na ogół, że nie przeszkadza im to w obchodzeniu najważniejszego świeckiego święta w amerykańskim kalendarzu.

W niektórych amerykańskich miejscowościach zorganizowano w czwartek demonstracje w proteście przeciw ujawnionej niedawno elektronicznej inwigilacji obywateli przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zjadł 69 hot dogów. W ciągu 10 minut Amerykanin pochłonął w ciągu 10 minut rekordową liczbę 69 hot dogów, ponownie wygrywając konkurs ich jedzenia.
Bomby pod parlamentem. Miało być jak w Bostonie Dwoje zamachowców umieściło bomby pod budynkiem parlamentu prowincji Kolumbii Brytyjskiej w mieście Victoria.
Strzelanina w USA. Cztery osoby ranne Uzbrojony w strzelbę mężczyzna otworzył ogień na parkingu w mieście Greenville. Sprawca został ujęty przez policję.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)