Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obniżka stóp procentowych. Rostowski widzi przestrzeń do kolejnej

- Grudniowa decyzja RPP to krok w dobrym kierunku - ocenia minister finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Widoczna jest znacząca przestrzeń do dalszych obniżek stóp procentowych NBP - poinformował minister finansów Jacek Rostowski. W jego ocenie grudniowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej (RPP) to krok w dobrym kierunku.

- _ Grudniowa decyzja RPP to krok w dobrym kierunku, jednak nadal mamy najwyższą stopę referencyjną w Unii Europejskiej z wyjątkiem takich krajów jak Rumunia i Węgry _ - powiedział Rostowski. - _ Dostrzegam znaczącą przestrzeń dla dalszych obniżek stóp procentowych _ - dodał.

W grudniu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 pb, była to druga obniżka w tym roku. RPP obniżyła stopy także o 25 pb na poprzednim posiedzeniu w listopadzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Niższe stopy procentowe. Dlaczego RPP nie uratuje gospodarki? Stanisław Gomułka przewiduje wpływ działania RPP na nasze portfele.
Kredyty hipoteczne z niższymi ratami. Prezent od RPP Policzyliśmy, jak obniżki stóp procentowych przełożą się to na wysokość rat, które spłacają posiadacze kredytów hipotecznych i zdolność kredytową tych, którzy chcą je zaciągnąć.
Jest decyzja w sprawie stóp procentowych. Zaskoczenie? Sprawdź, czy kredyt w złotym będzie tańszy.
Tagi: stopy procentowe w polsce, jacek rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz