Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hipermarkety
28.10.2006 02:30

Obosieczna ustawa przeciwko hipermarketom

Ustawa o ograniczeniu budowy dużych sklepów, opracowywana przez sejmową podkomisję, może uderzyć też w polskie spółki, ostrzega "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Ustawa o ograniczeniu budowy hipermarketów, opracowywana przez sejmową podkomisję, może uderzyć też w polskie spółki, ostrzega "Rzeczpospolita".

Według dziennika, kształt ustawy to wielka niewiadoma a do niedopracowanego projektu trafiły takie poprawki, po których nie wiadomo co właściwie ma podlegać ograniczeniom.

W składaniu poprawek najbardziej aktywni są posłowie Samoobrony.
Jedną z nich można by zinterpretować, jako objęcie ograniczeniami pasaży handlowych, czego posłowie Samoobrony - jak deklarują - nie chcą.

Według "Rzeczpospolitej", nie wiadomo też jak i kiedy sklep o powierzchni powyżej 400 metrów kw. działający w galerii miałby się starać o pozwolenie na działalność. Prawnicy pytali, co by się stało, gdyby galeria powstała a sklep pozwolenia by nie dostał?

Ponadto Samoobrona chce, by działalność takich obiektów była zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego województwa, ale nie wiadomo co zrobić jeżeli planu nie ma, a mnóstwo działek ich nie ma i w ciągu kilku lat mieć nie będzie.

Jak zauważa "Rzeczpospolita", polscy przedsiębiorcy zaczynają być świadomi, że ustawa, która miała ograniczyć zagraniczną konkurencję, może być niekorzystna dla nich samych. Ustawowe ograniczenia uderzyłyby w płocką spółkę "Polomarket", która ma 170 sklepów o średniej powierzchni 450 metrów.

Tagi: hipermarkety, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz