Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
24.08.2005 02:16

Od dziś niższe składki na ZUS

Wchodzące dziś w życie nowe przepisy o niższych składkach na ZUS budzą nadzieję na zahamowanie spadku liczby osób prowadzących działalność gospodarczą. Osoby otwierające biznes przez dwa lata będą płacić prawie 3-krotnie niższe składki na ZUS. Zamiast 720 złotych, zapłacą więc niecałe 250 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wchodzące dziś w życie nowe przepisy o niższych składkach na ZUS budzą nadzieję na zahamowanie spadku liczby osób prowadzących działalność gospodarczą. Osoby rozpoczynające działalność na własny rachunek przez dwa lata będą płacić prawie 3-krotnie niższe składki na ZUS. Zamiast 720 złotych, zapłacą więc niecałe 250 złotych - pisze "Gazeta Prawna".

Gazeta podkreśla, że powstawanie małych firm jest dla gospodarki korzystne i zapobiega jeszcze wyższemu bezrobociu. Osoby chcące skorzystać z ulgowego ZUS-u nie mogły jednak prowadzić własnej działalności przez ostatnie 5 lat. Nowe przepisy mają zachęcić do zakładania firm zwłaszcza osoby młode, które nie mogą znaleźć pracy na etacie, bo to właśnie one są najbardziej narażone na bezrobocie, wynoszące 40 procent wśród Polaków do 24 lat.

Eksperci nie portrafią jednak jednoznacznie ocenić, czy będziemy świadkami kolejnego boomu na samozatrudnienie - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Prawnej".

Czytaj więcej: Nowa firma - niższy ZUS

Tagi: zus, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz