Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od dziś nowy rozkład lotów. Sprawdź nowe połączenia

0
Podziel się:

Z największego w Polsce lotniska Chopina w Warszawie będzie można łatwiej się dostać do popularnych miejsc wakacyjnych.

Od dziś nowy rozkład lotów. Sprawdź nowe połączenia
(Reporter Poland)

Co najmniej 15 nowych połączeń, nowi przewoźnicy i większa konkurencja. Dziś we wszystkich polskich portach lotniczych, wchodzi w życie nowy rozkład lotów.

Z największego w Polsce lotniska Chopina w Warszawie będzie można łatwiej się dostać do popularnych miejsc wakacyjnych. Rzecznik portu Przemysław Przybylski wymienia między innymi Hiszpanię. Z Warszawy będzie można łatwiej dostać się do Barcelony, Malagi i Madrytu.
Pojawią się też nowe, rejsowe połączenia do dwóch miejsc w Grecji; na wyspę Korfu oraz do Heraklionu na Krecie, obsługiwane przez Wizzair.

PLL LOT zwiększy natomiast częstotliwość połączeń między innymi do Brukseli, Amsterdamu i Paryża. Pojawi się nowy przewoźnik, Air Serbia, który rozpocznie kursowanie między Warszawą a Belgradem. Eurolot 27 kwietnia inauguruje połączenia z Dubrownikiem, Splitem i Zadarem.

Z analiz wynika jednak, że ze stołecznego lotniska skorzysta w tym roku mniej pasażerów niż rok wcześniej. W 2013 roku w warszawskim porcie padł rekord wszech czasów. Skorzystało z niego ponad 10 milionów pasażerów. Przedstawiciele lotniska przyznają, że stało się tak głównie za sprawą Ryanaira, który na kilka miesięcy przymusowo przeniósł wszystkie swoje rejsy z Modlina. Z szacunków wynika, że w tym roku stołeczne lotnisko obsłuży, już bez Ryanaira, ponad 9 milionów pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)