Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odejście Gowina to problem dla PO? Niekoniecznie

0
Podziel się:

Zdaniem specjalistów, to członkowie Platformy sprowokowali polityka do odejścia. Koalicja może mieć problem.

Odejście Gowina to problem dla PO? Niekoniecznie
(Piotr Charchula/Reporter)
bEshcdvV

Decyzja polityka jest zaskakująca ale nie zaszkodzi Platformie Obywatelskiej - uważają eksperci.

Były minister sprawiedliwości na konferencji prasowej argumentował, że PO nie realizuje już swego programu i nie może w niej dłużej pozostawać, gdyż byłoby to sprzeczne z jego sumieniem. Dodał, że doszedł do momentu, w którym lojalność wobec rządu Donalda Tuska byłaby w sprzeczności z lojalnością wobec Polaków.

Jarosław Gowin spełnił oczekiwania PO i dlatego według politolog Anny Materskiej-Sosnowskiej, jego odejście nie będzie ciosem dla tej partii. - _ Tym bardziej, że Platforma od pewnego czasu starała się, żeby jednak Gowin opuścił ich szeregi, a nie w nich pozostał. Wszystkie te ruchy właśnie temu służyły _ - podkreśla politolog.

bEshcdvX

Jednak zdaniem publicysty i filozofa profesora Janusza Majcherka, odejście Jarosława Gowina, może być problemem ciułającej punkty poparcia PO. - _ Jeżeli około 1/5 członków PO akceptuje lub popiera poglądy Jarosława Gowina, to dla PO jego odejście jest poważnym problemem _ - zaznacza profesor.

Zobacz także: Zobacz oficjalne oświadczenie Jarosława Gowina:

Zdaniem politologa Bartłomieja Biskupa, nie jest to na tyle poważny problem, żeby zagrozić większości koalicyjnej w Sejmie. - _ Do PO zazwyczaj przyłączają się różni posłowie niezrzeszeni do rządu, cały czas można im coś dać i dzięki temu oni zagłosują. Także dzięki temu większość będzie _ - twierdzi politolog.

bEshcdwd

Pytanie jednak co dalej z polityczną przyszłością Gowina. Doktor Materska-Sosnowska widzi raczej czarny scenariusz. - _ Dzisiaj bym powiedziała, że bardziej niebyt niż byt _ - komentuje.

Sam Jarosław Gowin powiedział, że w ciągu miesiąca poinformuje z kim i jak chce zmieniać Polskę.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: jeśli zabraknie głosów, będą wybory Donald Tusk nie ma parcia na bycie szefem rządu. - _ Sześć lat jestem premierem i tej satysfakcji mam aż nadto _.
Decyzja Jarosława Gowina to _ pusty gest _ Rzeczniczka dyscypliny klubowej PO Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała, że w regulaminie klubu PO nie ma możliwości samozawieszenia się posła.
Niesiołowski: Gowin idzie w polityczny niebyt Stefan Niesiołowski podkreślił, że nie wróży Jarosławowi Gowinowi kariery politycznej.
bEshcdwy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)