Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odszkodowania dla powodzian od 20 do 100 tys. złotych

0
Podziel się:

Premier obiecuje, że pieniądze wypłaci jak najszybciej.

Odszkodowania dla powodzian od 20 do 100 tys. złotych
(PAP/Paweł Kula)

Rząd chce jak najszybciej wypłacać zasiłki na odbudowę domów zniszczonych przez powódź. Procedura zostanie uruchomiona jutro.

Na terenach, z których ustąpiła woda, powodzianie będą mogli zwracać się do rzeczoznawców o oszacowanie zniszczeń budynków.


Miller: PO dopiero pozna polityczny ciężar powodzi
W przypadku mniejszych zniszczeń będzie wypłacane 20 tysięcy złotych, a w razie większych szkód - 100 tysięcy. Pomoc będzie wypłacana niezależnie od tego, czy dom był ubezpieczony. Premier Donald Tusk podkreślił, że rząd chce wyjść naprzeciw potrzebom powodzian.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier dodał, że pomoc będzie wypłacana bez zbędnych formalności. Łącznie do tej pory szef MSWiA przyznał 9 województwom 231,3 mln złotych - 181,2 mln złotych na zasiłki dla powodzian oraz 50,1 mln złotych dla samorządów na pokrycie kosztów walki z powodzią.

Szef rządu powiedział, że chce dokonać przesunięć w budżecie, ale nie myśli o jego nowelizacji. Oświadczył, że gwarantuje utrzymanie dyscypliny budżetowej przy zapewnieniu pomocy powodzianom.

Donald Tusk przyznał, że skutki powodzi będą odczuwalne także w przyszłorocznym budżecie. Pociągnie to za sobą konieczność ograniczenia innych wydatków, aby nie spowodować nadmiernego zadłużenia.

Pomoc dla poszczególnych województw (w mln zł)
Województwo Wsparcie
Śląskie 75,7
Świętokrzyskie 43
Małopolskie 41,2
Podkarpackie 22,8
Opolskie 18
Lubelskie 13,3
Kujawsko-Pomorskie 5,8
Mazowieckie 5
Łódzkie 4,4
Dolnośląskie 2,1

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)