Notowania

minister skarbu
05.09.2009 07:02

Odwołanie ministra skarbu przyblokuje prywatyzację?

We wtorek zapadnie decyzja o zmianie na tym stanowisku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Największym problemem gospodarczym w razie ewentualnej dymisji ministra skarbuAleksandra Gradajest groźba spowolnienia prywatyzacji - uważają eksperci. *

We wtorek dowiemy się, czy premierDonald Tuskzdecyduje o zmianie na stanowisku szefa resortu skarbu.

Kilka tygodni temu premier zapowiedział, że podejmie taką decyzję jeśli do końca sierpnia nie znajdzie się inwestor dla stoczni w Szczecinie i Gdyni.

Główna ekonomistka banku BPH Maja Goettig zwraca uwagę, że ewentualne opóźnienia w prywatyzacji mogą spowodować problemy budżetowe państwa.

POSŁUCHAJ GŁÓWNEJ EKONOMISTKI BPH:

Również analityk rynków finansowych Przemysław Kwiecień z X Trade Brokers uważa, że podejmując decyzje personalne premier powinien wziąć pod uwagę sytuację tegorocznego budżetu.

*POSŁUCHAJ OPINII EKSPERTA: *

Plany prywatyzacyjne rządu zakładają, że w tym roku ze sprzedaży udziałów w spółkach Skarb Państwa zasili kwota około 12 miliardów złotych. Do końca przyszłego roku zakładane przychody z prywatyzacji to blisko 37 miliardów złotych.

Czytaj w Money.pl
*Megaprywatyzacja. Kto kupi KGHM? * Jeśli Skarb Państwa pozbędzie się swoich pakietów spółek z GPW zyska na tym 17,5 mld złotych. O realizację planów będzie jednak ciężko. Czytaj w Money.pl
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: minister skarbu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz