Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwołanie Nowaka. Jest poparcie SLD i Ruchu Palikota

0
Podziel się:

- Mamy wymaganą liczbę podpisów - poinformował Zbigniew Ziobro.

Odwołanie Nowaka. Jest poparcie SLD i Ruchu Palikota
(Stanisław Kowalczuk/East News)
bECOjhFh

Wniosek klubu Solidarnej Polski o wotum nieufności wobec ministra transportu Sławomira Nowaka poparły kluby SLD i Ruchu Palikota. Mamy wymaganą liczbę podpisów - poinformował prezes SP Zbigniew Ziobro.

Klub Solidarnej Polski liczy obecnie 17 posłów. Wniosek o wotum nieufności dla ministra musi być podpisany przez co najmniej 69 posłów.

Według polityków SP minister Nowak powinien ponieść odpowiedzialność m.in. za nieprawidłowości w zakresie przygotowywania przetargów oraz organizowania procesu inwestycyjnego przy budowie dróg i autostrad w Polsce.

bECOjhFj

Ziobro ogłosił podczas konferencji prasowej w Sejmie, że SP złoży wniosek z podpisami, jeżeli premier do końca lutego nie spełni trzech warunków.

- _ Żądamy, aby do końca miesiąca wszystkim podwykonawcom budującym drogi i autostrady w Polsce zostały w pełni wypłacone środki za wykonaną pracę. Po drugie domagamy się, żeby w tym czasie minister przedstawił procedury antykorupcyjne w związku z przetargami przy budowie dróg i autostrad i wielkich inwestycji infrastrukturalnych. Po trzecie domagamy się, żeby w tym czasie w radykalny sposób zostały obniżone pensje zarządowi PKP _ - powiedział Ziobro.

Zaznaczył, że SP zwróciła się o poparcie wniosku do wszystkich klubów opozycyjnych. - _ PiS odmówiło podpisania wniosku, tym samym pośrednio broni ministra Nowaka, nie chce przyłożyć ręki do jego odwołania. Podpisy złożyły pozostałe kluby opozycji - zarówno SLD, jak i Ruch Palikota. Namawiam kolegów z PiS, żeby złożyli podpisy pod tym wnioskiem _ - powiedział Ziobro.

Solidarna Polska przygotowała wniosek o wotum nieufności wobec ministra transportu w reakcji na decyzję Komisji Europejskiej o wstrzymaniu funduszy UE na polskie drogi. Komisja domaga się, żeby w Polsce przejrzano wszystkie inwestycje drogowe realizowane przez GDDKiA, które otrzymały dofinansowanie unijne. Chodzi o potwierdzenie, że nie doszło przy ich realizacji do zmowy przetargowej.

bECOjhFp

Według zapewnień minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, pieniądze mogą zostać uruchomione na przełomie lutego i marca.

Czytaj więcej w Money.pl
"Jedna wielka porażka". Polska jak Boliwia Zły stan dróg i kolei, brak nadzoru nad urzędnikami i dopuszczenie do wstrzymania funduszy UE - to zarzuca Solidarna Polska ministrowi transportu.
Ziobro spotka się z Glińskim. Stawia warunki Klub Solidarnej Polski może się spotkać z prof. Piotrem Glińskim, jeśli partia Jarosława Kaczyńskiego zgodzi się, by rozmowy były otwarte dla mediów
Zapadła decyzja w sprawie Wandy Nowickiej W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił wniosek Ruchu Palikota o jej odwołanie z fotela wicemarszałka.
bECOjhFK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)