Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwołanie Rostowskiego. Premier: to tylko plotka

0
Podziel się:

Donald Tusk nie zamierza komentować doniesień agencji Reuters, jakoby w czasie jesiennej rekonstrukcji miał odwołać ministra finansów.

Odwołanie Rostowskiego. Premier: to tylko plotka
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bESuDHkR

To wyłącznie plotka, nie zamierzam tego komentować - tak premier Donald Tusk odniósł się do doniesień agencji Reuters, jakoby w ciągu najbliższych miesięcy miało dojść do dymisji wicepremiera, ministra finansów Jacka Rostowskiego.

_ - Szlachectwo zobowiązuje, więc wydawałoby się, że Reuters, jako jedna z najbardziej szanowanych na świecie agencji, nie będzie uprawiała dość modnej ostatnio publicystyki opartej wyłącznie na własnej wyobraźni albo na plotkach. Nawet, jeśli to jest agencja z takim autorytetem, to ponieważ posługuje się wyłącznie plotką - nie zamierzam tego komentować _ - powiedział premier.

Reuters podał, że Donald Tusk planuje wymianę na stanowisku ministra finansów w ciągu kilku miesięcy. Agencja powołuje się na trzy anonimowe źródła zbliżone do premiera.

bESuDHkT

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt nowelizacji budżetu państwa na 2013 rok ze wzrostem deficytu o około 16 mld zł z 35,6 mld zł zapisanych w ustawie. Ograniczenie wydatków budżetowych w przyjętej nowelizacji wynosi 7,656 mld zł wobec 8,5-8,6 mld zł, jakie wcześniej zapowiadali przedstawiciele rządu.

Opozycja domaga się - w związku z nowelą budżetu - dymisji wicepremiera Rostowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Deficyt większy o 16 mld. Rząd zadecydował Zmiany są konieczne, gdyż w państwowej kasie zabraknie około 24 mld zł.
CBOS: Polacy krytyczni wobec propozycji o OFE Tylko 9 procent uważa, że kierunek zmian jest właściwy, wynika z badania.
"Nowelizacja budżetu nie jest katastrofą". Jacek Rostowski składa obietnicę Rząd przedstawi wkrótce swój projekt na 2013 rok.
bESuDHlu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)