Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OFE powinny inwestować w projekty infrastrukturalne

0
Podziel się

-Domagamy się od rządu, aby wszystkie oszczędności klientów zapisane w OFE zostały z mocy ustawy uznane za ich własność.

OFE powinny inwestować w projekty infrastrukturalne
(Piotr Blawicki/East News)
bEpBEcdN

Ustawodawca powinien zobowiązać OFE do inwestowania w projekty infrastrukturalne w Polsce, a prowizja za zarządzanie środkami zgromadzonymi w tych funduszach powinna wynosić nie więcej niż 0,7 proc. - to zmiany dotyczące OFE, które zaproponowała PJN.

Dziś miało miejsce posiedzenie zarządu partii Polska Jest Najważniejsza. Jak powiedział szef tego ugrupowania Paweł Kowal, najważniejszym tematem spotkania była kwestia OFE.- _ Staramy się zaproponować takie rozwiązanie, które uchroniłoby pieniądze ludzi zgromadzone na ich kontach. Dlatego domagamy się stanowczo od rządu, aby przy okazji najbliższych zmian legislacyjnych w sprawie OFE wszystkie oszczędności klientów zapisane na ich rachunkach w OFE zostały z mocy ustawy uznane za ich własność _ - powiedział Kowal na briefingu prasowym po spotkaniu. Jak wyjaśnił, dzięki temu sprawa własności środków zgromadzonych w OFE nie będzie budziła wątpliwości.

Jak dodał, PJN chce też, by OFE ustawodawca zobowiązał OFE do inwestowania szczególnie w projekty infrastrukturalne w Polsce. - _ Trzecia sprawa - chcemy, żeby prowizja za zarządzanie środkami w OFE nie wynosiła więcej niż 0,7 proc. Zdecydowanie sprzeciwiamy się polityce rządu w sprawie OFE. Ona oznacza odebranie obywatelom ich własności _ - powiedział.

bEpBEcdP

Kowal odniósł się też do sobotniej konferencji premiera Donalda Tuska, który ogłosił rozpoczęcie przez rząd kampanii informacyjnej na temat polityki prorodzinnej. Jej elementami są m.in. portal internetowy i spoty telewizyjne. Szef rządu przypomniał też o dodatkowych pieniądzach, które w tym roku zasilą żłobki i _ decyzji, dzięki której przedszkole w całej Polsce będzie kosztowało nie więcej niż złotówkę za godzinę, poza pięcioma godzinami, które są obowiązkowo bezpłatne _.

Jak mówił polityk PJN, polityka rodzinna stała się dla rządu elementem propagandy, a nie poważnych, nowych propozycji. Jak dodał, w kilka dni po rozpoczęciu roku okazuje się, że rodzicie muszą wydawać na podręczniki po kilkaset złotych na każde dziecko, bo źle funkcjonuje system ich sprzedaży. Kowalowi nie podoba się też przedstawianie przez rząd jako atrakcyjnych zmian w finansowaniu zajęć przedszkolnych, które _ w gruncie rzeczy sprowadziły się do tego, że w całej Polsce odebrano rodzicom możliwość zapisywania dzieci na dodatkowe zajęcia w przedszkolach _.

_ - Dzisiejszy występ premiera w ogrodach kancelarii jest tylko elementem propagandy rządu, który ma coraz większe kłopoty na wszystkich możliwych frontach swojej działalności _ - podsumował.

Czytaj więcej w Money.pl
Towarzystwa emerytalne ostro o OFE _ Wbrew zapewnieniom przedstawicieli rządu, zapowiadane kroki nie zwiększą bezpieczeństwa emerytalnego _ - twierdzą przedstawiciele Izby.
Jak zmiany w OFE wpłyną na emerytury? Zobacz opis wszystkich trzech wariantów rekomendowanych przez rząd.
"To propozycja szkodliwa dla gospodarki!" Zdaniem Jerzego Buzka i Jerzego Hausnerera w dłuższej perspektywie nie zapewni ona ekonomicznego bezpieczeństwa ubezpieczonych.
bEpBEceq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)